Perşembe , Ekim 19 2017
Ana Sayfa / Kültür-Sanat / Tüysüz köpek cinsleri

Tüysüz köpek cinsleri

Spyhnx gibi tüysüz kedi türleri gibi köpeklerde de tüysüz cinsler vardır. Sanıldığının aksine, kedi veya köpeğin tüysüz olması, alerjisi olan insanlar için avantaj değildir. Özellikle yazın güneşten, ve kışın da soğuktan korunmaları gerekir. Bilinen tüysüz köpek ırklarını sizin için inceledik.

American Hairless Terrier
american-hairless-terrier_petpaw-com-au

Zeki, oyuncu ve iyi huylu köpeklerdir. Her terrier gibi, onların da iyi bir lidere ihtiyacı vardır, ve bekçilikleri iyidir. Özellikle yavruluktan yetiştirildiğinde çocuklarla araları çok iyidir. Enerjileri yüksektir, ve daha önce köpek yetiştirmiş kişilere tavsiye edilir; çünkü iyi yönetilmediklerinde asi olmaları yüksek olasılıktır.

Hairless Chinese Crested

chinese-crested-animalplanet-comApartmanda yaşaması uygun olan bu köpekler de nadir köpek ırkları arasında yer alır. İyi huylu ve sevecendirler, fakat derilerinin hassasiyeti nedeniyle çocuk ve diğer köpeklerle oynarken gözetiminizde olması faydalıdır. Günlük yürüyüş ve yeterli oyun, aktivite ihtiyacının çoğunluğunu karşılar. Cisimleri sahiplenme ve hırlama ihtimali yüksek olduğundan, özellikle bu konuda iyi bir lider tarafından eğitilmelidir.

Hairless Khala
khala-greatdogsite-com

Genel olarak sağlıklı bir ırk olan Khala’ların en dikkat edilmesi gereken davranışlarından biri yabancılarla ve başka hayvanlarla anlaşamamaya yatkın olmasıdır, bu nedenle küçüklükten iyi sosyalleştirilmesi gerekir. Daha önce köpek bakmış kişilere önerilir. Ailesine sadık ve sevgi dolu bir köpek cinsidir.

Peruvian Inca Orchid
peruvian-oddee-com

Cilt ve dental problemlere yatkın olan bu ırk, apartmanda yaşamaya uygundur. Uzun süreler dışarda kalması önerilmez, ve aşırı hava koşullarından korunması gerekir. Çocuklarla ve diğer köpeklerle arası iyidir, fakat günlük aktivite ihtiyacı karşılanmazsa agresif ve gergin olması muhtemeldir.

 

Xoloitzcuintli

Zeki, sadık, atletik ve ailesine çok bağlı olan bu ırkın, oyuncak-Xolo-smartlivingnetwork-comminyatür-standart tabir edilen üç farklı boyu bulunmaktadır. Sebzeyi çok sevdikleri için vejetaryen olduklarına dair bir söylenti vardır. Herhangi bir sağlık problemine bilinen bir genetik yatkınlıkları yoktur. Hareketli bir ırk olduğu için günlük yürüyüşlerin yanısıra fazla sayıda oyuncağa ve ilgiye ihtiyacı vardır. Yaşam süreleri oldukça uzundur, 15 -20 yıl arası yaşamaları beklenir.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Orman ve arazilerde yaşayan köpeklerin belgeseli destek bekliyor

Onlar şehirlere fazla gelen, yaşam alanlarından insan eliyle koparılan, kimi zaman belediyelerin kimi zaman “kimliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir