Cuma , Ekim 20 2017
Ana Sayfa / Kültür-Sanat / Film | “Okja”

Film | “Okja”

Güçlü bir şirketin en yakın arkadaşını kaçırmasını önlemek için her şeyi riske atan genç bir kız olan Mija ve büyüleyici bir hayvan olan Okja ile tanışın.

Küresel bir şirket yeni bir domuz türü üretiyor ve yetiştirmeleri için çeşitli bölgelerdeki çiftliklere dağıtıyor. Bu domuzlardan biri ise Okja. Mija ise yaşlı bir çiftçinin torunu olan genç bir kız. Güçlü bir hayvan sevgisine sahip olan Mija, ileri teknoloji ve küresel kapitalizme meydan okuyarak, hayvan hakları aktivistlerinin sevgisini kazanıyor. Filmde güçlü ve keskin bir modern dünya eleştirisi göze çarpıyor.

Yönetmenliğini Bong Joon-Ho’nun yaptığı ve çok ses getiren Netflix yapımı filmin oyuncu kadrosunda Jake Gyllenhaal, Tilda Swinton, Lily Collins, Devon Bostick, Steven Yeun gibi isimler bulunuyor ve film, derin ve etkileyici senaryosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Okja

2017 | 16+ | 2 sa. 1 dk.

Dünya tatlısı dev bir yaratık ile onu büyüten Mija, hayvan hakları savunucuları, aç gözlü şirketler ve bilimsel etik kurallarının ortasında, çapraz ateşte kalır.

Başroldekiler: Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, An Seo Hyun
Türler: Aksiyon ve Maceralar, Aksiyon Komedileri, Macera, Komediler, Kara Mizah, Taşlamalar, Dramalar
Yönetmen: Bong Joon Ho

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Orman ve arazilerde yaşayan köpeklerin belgeseli destek bekliyor

Onlar şehirlere fazla gelen, yaşam alanlarından insan eliyle koparılan, kimi zaman belediyelerin kimi zaman “kimliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir