Pazar , Haziran 23 2024

Köpek üretim çiftliğinden kurtarılan 526 köpek, bir yıl sonra bir araya geldi

Geçtiğimiz yaz ünlü köpek eğitmeni Victoria Stilwell önderliğinde müthiş bir kurtarma operasyonuyla 1980 yılından beri işletilen bir köpek üretim çiftliğinden yüzlerce köpek kurtarıldı.

Yüzlerce darken, tam 526 köpek korkunç şartlarda işletilen bu üretimhaneden kurtarıldı ve her birine yuva aranmaya başlandı. Kurtarılan dişi köpeklerin çoğu hamileydi. Operasyonun ardından organize edilen yuva arama etkinliğine çok sayıda kişi katıldı ve tüm köpeker kalıcı, sevgi dolu evlerine kavuştu.

Üretim çiftliğinin sahipleriyse (canavar olarak tanımlanıyorlar) 25 ayrı hayvan istismarı suçundan tam 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yıllarca hayvanlara çektirdikleri acıları, demir parmaklıklar ardında tek başına, sevgisiz kalmayı orada tadacaklarını umuyoruz!

Kurtarılmalarından 1 yıl sonra, yuvalarına kavuşan köpekler için özel bir parti organize edildi ve köpeklerin yeni yaşamları kutlandı, çünkü her köpek sevgi dolu bir ailede ve ortamda yaşamayı hak ediyor!

Her hayvan saygı ve sevgiyi hakeder!

Aşağıdaki kısa videonun ilk bölümünde köpek üretim çiftliği baskını ve kurtarma operasyonundan, ikinci bölümünde yuvalanma anlarının görüntülerinden, üçüncü bölümde ise gerçekleştirilen 1. yıl partisinden sahneler izleyeceksiniz.

Kaynak

Bunlara da göz atabilirsiniz

California ‘petshop’larda satılan hayvanlara kurtarılmış olma şartı getiriyor

New York Times’ın haberine göre, ticari amaçlı hayvan üreticisi ve aracılarına bir darbe olarak, California’da …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir