Çarşamba , Eylül 20 2017
Ana Sayfa / Kültür-Sanat / Gezi: Roma’da tarihin içinde bir kedi barınağı

Gezi: Roma’da tarihin içinde bir kedi barınağı

©Patipedia
©Patipedia
Roma’nın göbeğinde kediler için mükemmel bir barınak var. Her tarafı tarih olan Roma’ya giden hayvanseverlerin kaçırmaması gereken bir yer Largo della Torre di Argentin (Arjantin Kulesi Meydanı). Dört adet Roma tapınağının ve Pompey Tiyatrosu’nun kalıntılarının bulunduğu ve dışarıdan çevrilmiş bu meydan aynı zamanda Roma İmparatoru Jül Sezar’ın “manevi oğlum” dediği Brütüs tarafından da öldürüldüğü yer.

©Patipedia
©Patipedia
Bu mekanı ilginç kılan ise onlarca kediye sığınak görevi görmesi. Kalıntılar 1929’da ortaya çıktıktan sonra yıllarca kediler hayvanseverlerin bireysel çabalarıyla beslenmiş. Tam karşısındaki tiyatroda çalışan tiyatro sanatçısı Anna Magnani ve sonrasında da tek başına kısırlaştırma ve besleme işlerinin üstesinden gelmeye çalışan birkaç kadının mücadelesi 1995’te İngiliz bir hayvanseverin onlara İngiliz-İtalyan Hayvanları Koruma Organizasyonu ile iletişime geçirip maddi desteği bulması ile değişmiş. Şu an daha çok turistlerin desteği ve düzenledikleri kermeslerden elde ettikleri gelirler ile bakımlarını üstlendikleri kedilere kaliteli mama ve her türlü sağlık desteğinini veriyorlar ve sahiplendirme yapıyorlar.

©Patipedia
©Patipedia
Roma’ya yolunuz düşerse görmeden gelmeyin. Birkaç hayvanseverin birlik olup başlattıkları bu kedi barınağının başarısı ve onların sayesinde tarihin içinde güzel bir hayat süren kedilerin tapınak kalıntılarında sürdükleri keyif kaçırılmaz!

©Patipedia
©Patipedia
Roman Cats
Keşfettik

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Kitap | Kedi fotoğrafı sevenlere “Cat Fever”

Siyah beyaz kedi fotoğraflarının yer aldığı “Cat Fever” kedi severler için bir fotoğraf albümü niteliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir