Perşembe , Ekim 19 2017
Ana Sayfa / Haberler / Etkinlikler / Dünya Çiftlik Hayvanları Günü İçin Eylem

Dünya Çiftlik Hayvanları Günü İçin Eylem

Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu, Dünya Çiftlik Hayvanları Günü dolayısıyla İstanbul’da eylem gerçekleştirecek. 

Çiftlik hayvanlarına uygulanan şiddete dikkat çekmeyi amaçlayan eylem, 1 Ekim 2017 Pazar günü Kadıköy İskele Meydanı’nda 15:00 – 16:00 saatleri arasında yapılacak. Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Düşün Programı’nın katkısıyla düzenlenen eyleme farklı platformlardan hayvan hakları savunucuları katılacak.

Bağımsız hayvan hakları aktivistleri, protesto sırasında, dizüstü bilgisayar ve tabletlerden, mezbaha koşullarının gösterildiği videoları izleterek, hayvanların yaşadığı zulmü gözler önüne serecek. Dünyanın çeşitli kentlerinde yapılan “Cube of Truth” eylemlerinden biri olan İstanbul eylemi, duyarlı canlıların yaşam hakkına vurgunun yapılacağı bir basın açıklamasıyla sona erecek.

Eylemin Facebook etkinlik sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Etkinlik: Can Dostları İçin Elele | 1 ve 8 Ekim Pazar

Hayvanları Koruma Günü kapsamında “Can Dostları İçin Elele” etkinlikleri İstanbul ve İzmir’de gerçekleşecek. İstanbul’da Beşiktaş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir