Perşembe , Ekim 19 2017
Ana Sayfa / Sağlık / Arabada bu güvenlik önlemlerini almadan yola çıkmayın

Arabada bu güvenlik önlemlerini almadan yola çıkmayın

İster tatile giderken ister şehir içi seyahat ederken, hem kendiniz hem de köpekler için almanız gereken önlemler vardır. Sizin de sağlığınızı önemsiyoruz, ancak biz köpeklerin arabada güvenli seyahat etmeleri için gerekenleri yazdık.

köpek emniyet kemeri
www.icbc.com
  1. Köpek emniyet kemeri

Söylene söylene ezberledik belki ama ilk sırada yine emniyet kemeri yer alıyor. Dikkat etmeniz gereken ise, köpeğinizi boyun tasmasından değil, onlar için özel tasarlanmış, olası bir kaza anında ona zarar vermeyecek göğüs tasmalarını kullanmanız. “Benim başıma gelmez” demeyin, emniyet kemerlerinizi mutlaka bağlı tutun.

  1. Köpek taşıma çantaları ve sabitleyicileri

arabada köpek taşıma
gwlittle.com

Eğer köpeğinizle seyahat ederken taşıma çantası tercih edenlerdenseniz, bu çantanın arabada güvenli bir yere sabitlenmesi çok önemlidir. Aksi takdirde aldığınız bu önlem tüm değerini yitirecektir. Ayrıca, taşıma çantasının araç içi güvenlik standartlarına uyup uymadığını da kontrol etmelisiniz.

  1. Arka koltukta yolculuğa alışmak

Hava yastıkları köpeklerin ölümüne yol açıyor. Ön koltukta sabit duran “bebek koltuğu” gibi bir aparatınız olsa bile, kaza anında sert açılan hava yastıkları bir köpeğin tüm kemiklerini kırabilir! Ön koltuğa geçmek için ısrarcı olan köpeklerinizi kendi güvenlikleri için arka koltuğa alıştırmalısınız. Emniyet kemeri maddesini bu noktada da tekrar etmiş olalım.

  1. Arabalar çok hızlı ısınır!

“Sen iki dakika arabada bekle ben hemen geliyorum” cümlesini asla kullanmayın. Yaşayan hiçbir şeyi sıcak havada arabada bırakmayın. Arabalar tahmin edemeyeceğiniz kadar hızlı ısınır ve ani ölümlere neden olurlar.

  1. Mikroçip ve künye

Nereye giderseniz gidin, köpeklerin mikroçip uygulamasını yaptırmış ve tasmasına iletişim bilgilerinizi yazmış olun. Özellikle yeni yerlerde köpekler daha meraklı olurlar ve çevreyi keşfetmek isteyip sizi bir daha bulamayabilirler. Ayrıca mikroçip yasal zorunluluktur.

Bu önlemleri almadan evden bile çıkmamanızı umarak iyi tatiller diliyoruz!

köpek havuz tatil
talbothumane.com

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Köpeklerde görmezden gelinmemesi gereken 10 hastalık belirtisi

Köpekler iyi hissetmediklerinde, belirtilerin geçmesini beklemekle panik olmak arasında kararsız kaldığınız anlar olur. Bazı belirtilerde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir