Çarşamba , Eylül 20 2017
Ana Sayfa / Balzac Günlüğü / Ölümsüz Köpekler / “Pamuk” unutulmayacak

“Pamuk” unutulmayacak

Fethiye’de yerleşik olarak yaşayan Belçikalı aile 14 yıl besledikten sonra ölen köpeğine mezar yaptırdı.

1Babataşı Mahallesi 778. sokakta yaşayan Belçikalı 62 yaşındaki Eric Van Thuyne ile eşi 56 yaşındaki Brigitte De Wilde 14 yıl önce evlerinin önünde yavru bir köpek buldu. Köpeği sahiplenen aile uzun yıllar köpekle birlikte yaşadı. Geçen yıl rahatsızlanan köpek ölünce aile büyük üzüntü yaşadı. Köpeği evlerinin bahçesine gömen aile piramit şeklinde yaptırdıkları mezar taşına “Pamuk” ismini verdikleri köpeğin fotoğrafını da astı.

2Thuyne, gazetecilere yaptığı açıklamada, köpeğin 14 yıl önce yağmurlu bir günde kapılarına geldiğini hatırlattı.
Sokaktan aldıkları köpeği sahiplenerek evlerinde yer verdiklerini anlatan Thuyne, “Ona ’Pamuk’ ismini verdik. Kısa bir süre sonra ailemizin bir üyesi haline geldi. Her yıl zaman zaman Belçika’ya gidiyoruz. Pamuk da bizimle defalarca yolculuğa çıktı” dedi.

Thuyne, geçen yıl hastalanan köpeklerini tedavi için veterinere götürdüklerini ancak yaşlılığı nedeniyle köpeklerini kaybettiklerini ifade etti. Uzun yıllar köpeklerini unutmamak için bahçelerine gömdüklerini ve anısını yaşatmak için de mezar yaptırdıklarına değinen Thuyne, komşularının köpeklerini sevdiklerini ilerleyen zamanlarda başka bir köpek sahiplenebileceklerini sözlerine ekledi.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evcil bir Hayvan Öldüğünde: Çocuklara “En Kötü Günlerinde” Yardım Etmek

Evcil bir hayvanın vefatı genelde çocukların ölüm ile yaşadıkları ilk deneyimler olur. Çocukların evcil hayvanlarla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir