Cuma , Aralık 6 2019
Ana Sayfa / Haberler / Kedileri tuzakla başka yerlere taşıyan hastaneye tepkiler büyüyor

Kedileri tuzakla başka yerlere taşıyan hastaneye tepkiler büyüyor

İstanbul – Kozyatağı’nda bulunan bir hastanenin bahçesine koyduğu kedi yakalama aparatlarını farkeden hayvanseverler, görüntüleri sosyal medyada paylaşınca çok sayıda soru ve yorum gündeme geldi.

Hastane ise resmi hesabından yaptığı açıklamada, hastane bahçesinden “toplanan” kedilerin, “sağlık riski taşıdıkları” bahanesiyle başka yerlere götürülerek bırakıldığını beyan etti. Bu açıklamanın ardından sosyal medyada tepkiler de artış gösterdi.

Bilindiği üzere, yaşam alanlarını benimseyen kedi ve köpek gibi hayvanlar, zorla götürüldükleri yeni yerlere uyum sağlamakta zorlanır, oradaki diğer hayvanların bölgesine bırakıldıkları ve çevreyi tanımadıkları için çoğu zaman çeşitli şekillerde yaralanmalar ve ölümlere sıkça rastlanır.

Götürülen hayvanların nereye ve ne şekilde bırakıldığı şu an için bilinmemekle beraber, hastane yönetiminin bir sonraki adımı merakla bekleniyor. Hayvan hakkı savunucuları bu uygulamaya derhal son verilmesi için hastane ile iletişim halindeler ve her türlü yasal yola başvuracaklarını belirtiyorlar.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Veterinere Soru Sorup Online Randevu Almak Vet Randevu ile Çok Kolay

Dostlarımızın sağlığı onlara olan sevgimiz kadar önemli bir konu. Evcil hayvan sahibi olduğunuzda veterinerlerle de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir