Son eklenenler

#mahalleminkopekleri – Katliamlara meydan okuyoruz!

Sapanca katliamı ilk değil ve ne yazık ki son olmayacağını da biliyoruz. “Kimliği belirsiz” olarak adlandırılan kişiler her yıl yüzlerce hayvanı katlediyor. Çoğunu duymuyoruz bile. Çarpıcı görüntüler sosyal medya ya da basına yansımadan haber değeri artık zayıf.

mahalleminkopekleri

Sürekli bahsi geçen bu “kimliği belirsiz kişiler” her kim olursa olsun şu gayet açık: Sahipsiz, korunmasız, hakkını arayamayacak hayvanlara saldırıyorlar.

2015 yılında yaşanan bir toplu zehirleme olayında, bu “kimliği belirsiz kişilerin”  belediyeden para aldığı ortaya çıkmıştı. Tabii ki resmî bir kanıt yok bununla ilgili ancak birçok kişinin haberdar olup önlemek için hiçbir şey yapmadığı köpek dövüşleri kadar gerçek. Şaşırdık mı? Hayır.

Sokaklarımızdaki hayvanlara sahip çıkmamız gerekiyor. Onları benimseyerek beraber yaşamayı ve bunu kötü niyetli kişilere anlatabilmemiz gerekiyor. Bunun için Patipedia ve  “Köpekle Yaşam” bir kampanya başlattı.

#mahalleminkopekleri

“Köpekle Yaşam” ve Patipedia herkesi sokağındaki, mahallesindeki köpeklere sahip çıkarak, kötü niyetli kişilere meydan okumaya çağırıyor. Kampanyanın amacı, sokaktaki köpeklerin sahipsiz değil, mahallelerin birer bireyi olduğunu anlatmak ve bu konuda büyük çaplı bir farkındalık yaratmak.

Yapmanız gereken tek şey sokağınızdaki, mahallenizdeki bir köpeğin ya da köpekle beraber kendinizin bir fotoğrafını çekip onlar hakkında bir şeyler söyleyerek sosyal medyada #mahalleminkopekleri etiketiyle paylaşmak.

 

Not: Köpeklerin bulunduğu yeri onların güvenliği için açık olarak belirtmemenizi öneriyoruz.

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: