Cuma , Ekim 20 2017
Ana Sayfa / Kültür-Sanat / Köpek severlerin cenneti: “Territorio de Zaguates” (Kimsesiz Köpekler Bölgesi)

Köpek severlerin cenneti: “Territorio de Zaguates” (Kimsesiz Köpekler Bölgesi)

Ortalama sıcaklığı yılın her ayında yaklaşık 22 derece olan Kosta Rika’da bulunan, orijinal adıyla “Territorio de Zaguates” yani “Kimsesiz Köpekler Bölgesi” hayallerin bile ötesinde yemyeşil bir arazide toplamda 900 melez köpeğin yaşadığı ve sahiplendirildiği bir yer.

Costa Rica’s “Land Of The Strays” Is Pretty Much Paradise For Dog Lovers

Territorio de Zaguates, özel olarak finanse ediliyor ve gönüllüler tarafından yönetiliyor. Bu alanda yaşayan her köpeğin bir ismi var ve  sahiplendirilmeye hazırlar. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her köpeğin melezi bulunabiliyor. Ve hepsi çok özel köpekler!

tdz5
“Territorio de Zaguates Oficial”

Territorio de Zaguates’den köpek sahiplenmeyi düşünen biri, bilgisayar ekranında binlerce ilan taramak zorunda kalmıyor. Buraya gelerek köpeklerle tanışıyor, yürüyüş yapıyor ve iletişim kuruyor.

tdz4
“Territorio de Zaguates Oficial”

Köpeklerin kullanabileceği alan yalnızca geniş bir yeşil alan değil, aynı zamanda modern bir kapalı bölümü de var. Bu bölümde köpeklerin yatakları ve banyo odaları da bulunuyor. Bu aktif köpeklerin susuz kalmamaları için ise her yerde akan su sağlayan suluklar yapılmış.

Territorio de Zaguates Oficial

Bu kadar harika bir ortama uyum sağlamış köpekleri sahiplenmek için herkes can atsa da, böyle bir zorunluluk hissedilmiyor çünkü burada yaşayan hayvanlar sahiplendirilmezlerse başlarına kötü şeyler gelmiyor!

Bu video her şeyi anlatmaya yetiyor:

 

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Orman ve arazilerde yaşayan köpeklerin belgeseli destek bekliyor

Onlar şehirlere fazla gelen, yaşam alanlarından insan eliyle koparılan, kimi zaman belediyelerin kimi zaman “kimliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir