Çarşamba , Eylül 20 2017
Ana Sayfa / Balzac Günlüğü / “Güle güle git Pakicanım, güzel köpeğim, Pakitommm!”

“Güle güle git Pakicanım, güzel köpeğim, Pakitommm!”

Paki, ailesinin gözbebeğiydi. Tam 9 yıl beraber yaşadılar. Bir gün, tasmasız büyük bir köpek geldi, ve onu bu dünyadan aldı. Balzac gibi. Ailesi, annesi Rinet Hanım’ın satırları kaldı geriye. Paki artık hep bizimle..

can“Canım Pakicanım, oğluşum, sen nasıl güzel bir adamdın… Dolu dolu tam 9 sene birlikte yaşadık, bebekken seninle oyun oynamam için beni ağlattığını bile hatırlarım 🙂 Çok sıkıntılı hastalıkları birlikte atlattık ama o gün, o son günü atlatamadık be kuzum… Yetişemedim ben sana, son anını yaşayamadım… Sana sarılamadım..

oburKokunu unutamayacağım; zamanla geçer, alışırsın yokluğuna dediler ama hiç alışamadım ben, aklıma geldikçe hala o günkü kadar acıyor canım.

Sevimli Pakicanım, buruşuğum, en oburum. Ailenin en heyecanlısı, en sadığı, en sevgi dolusu… Her kapıdan girişte üstümüze atlardın doyasıya öperdin, öperdim…

Liv doğduğu zaman seni biraz  gözardı etmiştik, nasıl da küsmüştün bize, nerden çıktı bu yaratık der gibi.. Biz salona giderdik, sen yatak odasına, yatak odasına yanına gelirdik sen salona kaçardın 🙂 Kuzum, canım bir tanem… Hiç konuşmadan ama gözlerinle anlatırdın bize herşeyi…

pakicanEn çok da hapşırdığımızda sanki çok yaşa, çok yaşa  der gibi havlaya havlaya koşarak nerde olursan koştura koştura gelirdin. Yemeğimizi yediğinde kızardık sana, ama gelip yanımıza yatıp kıvrıldığında, geçiverirdi o kızgınlık. Aynı senin gittiğin gibi. Aniden geçiverirdi.

Şimdi boyle bembeyaz bi cennettesindir eminim. Seni hiç unutmayacağız Pakito. Ve her hapşırdığımda daha cok ozleyeceğim seni; her hapşırığımıza koşan bir Paki’yi çok arayacağız, çok özleyecegiz…

Güle güle git Pakicanım, güzel köpeğim, Pakitommm! O kadar hafif ve rahat bir köpektin ki sen, giderken bile bizi düşündün hiç zorluk, hiç ağırlık vermeden sessizce aniden gittin… Ama düşündüğün gibi kolay olmadı canım, çok ağır geldi bana…

pakimHep mutlu ol Paki’m, huzurla uyu canımın içi. Seni çok özledim, kısacık, güzel ve mutlu hayatını benimle paylaştığın için sana sonsuz teşekkür ederim…”

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evcil bir Hayvan Öldüğünde: Çocuklara “En Kötü Günlerinde” Yardım Etmek

Evcil bir hayvanın vefatı genelde çocukların ölüm ile yaşadıkları ilk deneyimler olur. Çocukların evcil hayvanlarla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir