Cuma , Ekim 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / “Köpeğim Biftek’i veteriner hatası öldürdü”

“Köpeğim Biftek’i veteriner hatası öldürdü”

Zonguldak’ta, ‘Can yoldaşım, dostum’ dediği, ‘Biftek’ adlı köpeğini kısırlaştırma operasyonunda kaybeden Kürşad Yıldırmak, ihmali olduğunu ileri sürdüğü iki veteriner aleyhine 5 bin 500 TL’lik tazminat davası açtı.

yYıldırmak, dava dilekçesinde köpeğini kısırlaştırmak için yakınlarının da tavsiyesiyle Zonguldak Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Önder Alkan ve veteriner hekim Suat Olucak’a başvurduğunu belirtti.

Testler yapılmadı

Köpeğinin kilosuna bakılmadan ve test yapılmadan anestezi uygulandığını iddia eden Yıldırmak, köpeğinin kısırlaştırma operasyonu sırasında davalıların kusuru sonucu öldüğünü iddia ederek 5 bin 500 lira tazminat talep etti.

Elde edilecek para barınaklara gidecek

Veterinerlere mesleki bir ceza ya da yaptırım olmadığı için tazminat davası açmak zorunda kaldığını belirten Yıldırmak, asıl amacının para olmadığını, başkalarına zarar gelmesin istediği için bu yola başvurduğunu açıkladı. Dava kazanılırsa da elde edilen parayla hayvan barınaklarına mama alacağını belirtti.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Röportaj: Köpeğiyle otostop çekerek 5 günde Ankara’dan Fethiye’ye gitti, neler yaşadı?

İsmail Serkan Topçu’yu köpeği Tara ile beraber otostop çekerek Ankara’dan Fethiye’ye giderken yaşadıklarıyla ilgili bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir