Çarşamba , Temmuz 10 2024

Obez köpek nasıl zayıfladı?

İdeal kilosunun beş katına çıkan obez köpek, kuru mama ve düzenli yürüyüşlerle zayıfladı.

ABD’nin Ohio eyaletinde Dachshund cinsi köpeği eski sahibi yalnızca abur cubur ile besleyerek aşırı kilo almasına neden olmuştu.

Köpeğin bakımı üstlenen bir akraba, sıkı bir diyetle köpeğin normal kilosuna dönmesini sağladı.

Dachshund cinsi av köpekleri halk arasında “sosis köpek” olarak da biliniyor ve uzun ince gövdesi ve kısa bacaklarıyla tanınıyor.

Dennis adlı köpeğin normal kilosunun beş katına kadar çıkmıştı. Ancak Burton’ın uyguladığı rejim sonrasında ideal ağırlık olan 5 kilograma düştü.

İlgili yazı: Kedi ve Köpeklerde Obezite

Altı yaşındaki köpeğe, kilo vermesi için diyetin yanı sıra düzenli egzersiz de yaptırıldığı öğrenildi. Köpeğin sarkan derisinin ise bir operasyonla alındığı belirtildi.

Dennis’in “öncesi ve sonrası” fotoğrafları internette tık rekorları kırıyor.

Brooke Burton, Dennis’in obez zamanlarında birkaç adım attıktan sonra nefes nefese kaldığını söyledi. Burtoni ardından Dennis’i kuru mamayla beslemeye başladığını ve düzenli yürüyüşlere çıkardığını belirtti.

“Başlarda ağır depresyonda olduğunu görebiliyordunuz, hiç iyi hissetmiyordu” diyen Burton, şimdiyse Dennis’in canlandığını ve herkesle oynamak istediğini ifade etti.

Dennis’in sarkan derisi için operasyonu gerçekleştiren veteriner Kathleen Ham ise hayvan sahiplerine “Yemek vermek sevgi göstermek anlamına gelmiyor. Hayvanlarınızın sizden daha ziyade ilgi ve alaka bekliyor” dedi.

Bunlara da göz atabilirsiniz

California ‘petshop’larda satılan hayvanlara kurtarılmış olma şartı getiriyor

New York Times’ın haberine göre, ticari amaçlı hayvan üreticisi ve aracılarına bir darbe olarak, California’da …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir