Perşembe , Eylül 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Türkiye / Park girişine ‘sahte’ köpekle girilmez tabelası

Park girişine ‘sahte’ köpekle girilmez tabelası

Kadıköy’de sahte tabela: Park girişinde “köpekle girilmez” tabelası gören hayvansever, tabelanın sahte olduğunu öğrendi. 

Geçtiğimiz hafta Kadıköy Belediyesi’ne bağlı 19 Mayıs Parkı’na köpeklerini gezdirmek üzere giden Nurdan K., parkın girişindeki “köpekle girilmez” yazan tabelayı fark etti. Tabelanın fotoğrafının sosyal medyada paylaşılmasından sonra çok sayıda tepki aldı, ancak olayların gelişimi durumu apayrı bir yöne götürdü: Sahtecilik!

Tabelanın fotoğrafını Twitter üzerinden Kadıköy Belediyesi’ne göndererek şikâyette bulunan Nurdan K., belediyeden çok kısa bir sürede yanıt aldı. Kadıköy Belediyesi, parkta böyle bir yasağın olmadığını ve tabelanın kendilerine ait olmadığını resmî Twitter hesabından teyit etti:

Kadıköy’de yaşayan pek çok kişi, bu tabelanın belediyeye ait olmayabileceğini savundu ve haklı da çıktı. Zira Kadıköy Belediyesi kullandığı tabelalarda köpeklerin serbest bırakılmaması ya da dışkıların toplanması yönünde uyarılar koymasıyla ve sosyal sorumluluk projelerine destek vermesiyle biliniyor.

Belediye ekipleri tarafından parktan kaldırılan tabela, böyle bir yasak girişimi olmadığı için çevrede yaşayan kişileri rahatlattı. Diğer yandan, resmî bir kurum adına sahte tabela yapan ve yaptıran kişilerle ilgili işlem yapılması bekleniyor.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Park kedileri için boş mama konservelerinden çiçekler

İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı Kozyatağı’nda bulunan Defne Park, kimsesiz kedilerin yaşam alanlarından biri. Park kedileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir