Perşembe , Eylül 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Rehber köpek Joey, görme özürlü sahibi ile bugüne kadar 35 kez uçağa bindi

Rehber köpek Joey, görme özürlü sahibi ile bugüne kadar 35 kez uçağa bindi

Körlere yardım için özel olarak eğitilen kılavuz köpek Joey, sahibiyle birlikte bugüne kadar 35 kez uçağa bindi. Roger Gibson ve görme engelli eşi Jan Gibson ile birlikte 35 kez İngiltere’den Kıbrıs’a giden rehber köpek Joey, Easyjet Havayolları’nın oluşturduğu “Kürklü Uçuş Klübü”nün de ilk üyesi oldu.

Avrupa’nın en büyük ucuz havayollarından biri olan Easyjet her yıl sahiplerine yardım eden yüzlerce kılavuz köpeği uçurdu. Easyjet, 2012 yılında özel yardıma ihtiyacı olan yolculara hizmet konusnuda rehberlik ve tavsiyeler sunmak için Avrupa uzmanlarından oluşan easyJet Özel Yardım Danışma Grubu-ESAAG adında bir grup kurmuştu. Lord David Blunkett’in başkanlığını yaptığı grup, easyJet yöneticileri ile düzenli olarak toplantılar yaparak engellilere sunulan hizmetlerin iyileştirilmesini amaçlıyor.

Londra Luton’da 5 yıldır Gibson ailesiyle birlikte yaşayan Joey, ailenin bugüne kadar edindiği 5. rehber köpek.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Kendisine sarılmak isteyen çocuğun yüzünü ısıran köpeğe verilen ölüm cezası uygulanmalı mı?

İngiltere Hornsea’de büyükanne ve dedesiyle gezmekte olan 21 aylık çocuk, bir bankta sahibiyle birlikte oturan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir