Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Sağlık / Köpeğiniz için sağlıklı bir ödül bisküvisi tarifi

Köpeğiniz için sağlıklı bir ödül bisküvisi tarifi

Ona kendinizden daha iyi baktığınızı ve en sağlıklı besinlerle ödüllendirdiğinizi biliyoruz. İşinizi biraz kolaylaştırmak için harika bir ödül tarifi bulduk ve denedik.

2
Foto: Patipedia.com

Malzemeler:
1 bardak (250 ml) dana etli, jöle içinde olmayan konserve köpek maması
1 bardak (250 ml) karabuğday unu
1 büyük boy yumurta

Yapılışı:
Fırını 180 dereceye getirin. Fırın tepsisini pişirme kağıdı ile kaplayın.

Orta boy bir kabın içinde konserve köpek maması, yumurta ve unu karıştırın. İyice karışana ve kıvama gelinceye kadar yoğurun.

Hamuru hafifçe un serpilmiş bir yüzeyde yarım santim kalınlığında açın. Kemik şeklindeki ya da dilediğiniz şekildeki kurabiye kalıplarını kullanarak parçalara ayırın. Fırın tepsisine dizdikten sonra, kurabiyelerin boyutuna göre 20-30 dakika kadar pişirin. Dilerseniz piştikten sonra iyice sertleşmeleri için fırını kapatıp kurabiyeleri içeride bekletebilirsiniz. İyice soğuduktan sonra ağzı kapalı bir kapta ve buzdolabında saklayın.

Kaynak: “In the Dog Kitchen- Great Snack Recipes for Your Dog” Julie Van Rosendaal

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Köpeğiniz kaçırılırsa (“çalınırsa”) neler yapmalısınız?

Köpeğiniz kaçırıldıysa (çalındıysa) neler yapmanız gerektiği konusunda bir rehber hazırladık. Köpeğiniz kaçırılırsa neler yapmalısınız? – …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir