Son eklenenler

Yağmurlu günler için aktiviteler

Bu haftasonu ülkemizin birçok kesiminde kuvvetli rüzgar ve yağış bekleniyor. Köpeğinizle dışarda dolaşmak ve oynamak için planlarınız suya düştüyse, kapalı alan aktivitelerimize bir göz atın.

Haftasonu aktivitelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz Instagram’da @patipedia kullacını adını ve/ya #patipedia hashtag’ini kullanabilirsiniz.indoor-suluboya

Veteriner ziyareti
Özellikle veterinerden korkan köpekler için iyi bir fırsat. Gidin ve orada biraz vakit geçirin. İhtiyacı yoksa muayene ettirmeyin ya da aşı yaptırmayın. Orada göreceği ödül ve bol sevgi, bir sonraki ziyaretiniz için onu rahatlatacaktır.

Misafircilik
Çevrenizde köpeği olan bir tanıdığınız mutlaka vardır. Onunla bir oyun günü düzenleyin. Misafirliğe gidin ya da onları davet edin. Hem köpekleriniz mutlu olsun, hem de siz. Onlar için evde rahat oynayabilecekleri bir alan oluşturmayı da ihmal etmeyin.

Saklambaç
Evin bir odasına hatta dolabına saklanın, elinize bir ödül ya da oyuncak alın, ve köpeğinizin çağırın. Bakalım sizi bulması ne kadar sürecek?

Keyifli bir eğitim
Köpeklerin eğitimden keyif alması mümkün, hatta birçok köpek ilgi tamamen onların üzerinde olduğu için bu fikre bayılacaktır. Basit komutlar üzerinde çalışın, ve onu azarlamadan sadece beraber güzel vakit geçirmek için bu haftasonu ona eğlenceli bir komut öğretin.

Bakım günü ilan edin!
Köpeğinizi en son ne zaman yıkadınız, ya da taradınız? Keyifli ve rahatlatıcı bir banyo sonrası onu güzelce kurutup, tarayın. Masaj kan dolaşımı için çok faydalıdır. Ayrıca birçok köpek ve sahibinin zaman zaman beraber banyo yaptığını biliyor muydunuz?

Yürüyüş bandı
Birçok köpeğin çok keyif aldığı yürüyüş bantları çoğumuzun evinde yoktur, ama haftasonu görüşmek isteyeceğiniz bir arkadaşınızda mevcutsa, bir kahve içmeye uğrayabilirsiniz.
Patipedia notu: Lütfen köpeğinizi koşu bandına bağlamayın, yalnız bırakmayın ve güvende olduğundan emin olun.

Doga!
Evet, Yoga değil Doga. Köpekler ve sahiplerinin yeni ve eğlenceli sporu. Özellikle yaşlı, düşük enerjili ya da ufak ırk köpekler için çok uygun. Birkaç hareket gösteren video ise aşağıda.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: