Pazartesi , Ekim 23 2017
Ana Sayfa / Şehir Hayatı / Aktiviteler / Yağmurlu günler için aktiviteler

Yağmurlu günler için aktiviteler

Yağmurlu günlerde köpeğinizle dışarda dolaşma ve oynama planlarınız suya düştüyse, onunla eğlenceli zaman geçirebileceğiniz kapalı alan aktivitelerine bir göz atın.

Veteriner ziyareti

Özellikle veterinerden korkan köpekler için iyi bir fırsat. Gidin ve orada biraz vakit geçirin. İhtiyacı yoksa muayene ettirmeyin ya da aşı yaptırmayın. Orada göreceği ödül ve bol sevgi, bir sonraki ziyaretiniz için onu rahatlatacaktır.

Misafircilik

Çevrenizde köpeği olan bir tanıdığınız mutlaka vardır. Onunla bir oyun günü düzenleyin. Misafirliğe gidin ya da onları davet edin. Hem köpekleriniz mutlu olsun, hem de siz. Onlar için evde rahat oynayabilecekleri bir alan oluşturmayı da ihmal etmeyin.

Saklambaç

Evin bir odasına hatta dolabına saklanın, elinize bir ödül ya da oyuncak alın, ve köpeğinizin çağırın. Bakalım sizi bulması ne kadar sürecek?

Keyifli bir eğitim

Köpeklerin eğitimden keyif alması mümkün, hatta birçok köpek ilgi tamamen onların üzerinde olduğu için bu fikre bayılacaktır. Basit komutlar üzerinde çalışın, ve onu azarlamadan sadece beraber güzel vakit geçirmek için bu haftasonu ona eğlenceli bir komut öğretin.

Bakım günü ilan edin!

Köpeğinizi en son ne zaman yıkadınız, ya da taradınız? Keyifli ve rahatlatıcı bir banyo sonrası onu güzelce kurutup, tarayın. Masaj kan dolaşımı için çok faydalıdır. Ayrıca birçok köpek ve sahibinin zaman zaman beraber banyo yaptığını biliyor muydunuz?

Yürüyüş bandı

Birçok köpeğin çok keyif aldığı yürüyüş bantları çoğumuzun evinde yoktur, ama görüşmek isteyeceğiniz bir arkadaşınızda mevcutsa, bir kahve içmeye uğrayabilirsiniz.
Patipedia notu: Lütfen köpeğinizi koşu bandına bağlamayın, yalnız bırakmayın ve güvende olduğundan emin olun.

Doga!

Evet, Yoga değil Doga. Köpekler ve sahiplerinin yeni ve eğlenceli sporu. Özellikle yaşlı, düşük enerjili ya da ufak ırk köpekler için çok uygun. Birkaç hareket gösteren video ise aşağıda.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir amatörün “Sosyal Köpek Sınavı” macerası

Bir köpekle yaşamaya başladığımdan beri, köpek eğitimiyle ilgili yüzlerce eğitim videosu izledim, bir o kadar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir