Son eklenenler

Jax’in mucize kurtuluşu

Beş aylık Jax adındaki Pitbull yavrusu Kansas’ın Topeka ilçesinde bir kadının bahçesinde belirdi. Yaptığı hareket köpeğin uzun sürecek olan macerasının başlangıcı oldu. Köpeğin hikâyesi çok önemli. Çünkü bu sayede insanlar köpek dövüşünün kirli yüzünü görebilecekler.

Jax’in oraya nasıl geldiğini kimse bilmiyor. Veterinerler, yavrunun köpek dövüşünde kullanıldığına inanıyor. Jax’in boynunda yaralar vardı ve bir gözü şişmişti. Jax’ı bulan kadın hemen hayvanseverler derneğini aradı. Jax apar topar veterinere götürüldü. Burada önce tedavi edildi sonra da karnı doyuruldu.

Köpeğin bahçesine geldiği kadınla, köpek arasında inanılmaz bir bağ oluştu. Kadın her gece köpeğin nakledildiği hayvan hastanesine Jax’ı ziyaret etmeye geliyordu. Jax, şişlik yüzünden açamadığı gözünü açabilmeye başladı. Daha sonra da müjdeli haber geldi. Veteriner köpeğin zamanla kendine geleceği ve bir sıkıntısı kalmayacağını söyledi.

Jax’in değişimini görenler şimdi gözlerine inanamıyorlar. Köpeğin sağlığının iyi olduğunu ve bir daha kirli amaçlar için kullanılmayacağını bilmek insanın içini rahatlatıyor. Jax, sahibiyle çok iyi anlaşıyor. Hem çok mutlu bir köpek hem de herkes tarafından seviliyor.

Kaynak: Gazete Vatan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: