Perşembe , Eylül 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Jax’in mucize kurtuluşu

Jax’in mucize kurtuluşu

Beş aylık Jax adındaki Pitbull yavrusu Kansas’ın Topeka ilçesinde bir kadının bahçesinde belirdi. Yaptığı hareket köpeğin uzun sürecek olan macerasının başlangıcı oldu. Köpeğin hikâyesi çok önemli. Çünkü bu sayede insanlar köpek dövüşünün kirli yüzünü görebilecekler.

Jax’in oraya nasıl geldiğini kimse bilmiyor. Veterinerler, yavrunun köpek dövüşünde kullanıldığına inanıyor. Jax’in boynunda yaralar vardı ve bir gözü şişmişti. Jax’ı bulan kadın hemen hayvanseverler derneğini aradı. Jax apar topar veterinere götürüldü. Burada önce tedavi edildi sonra da karnı doyuruldu.

Köpeğin bahçesine geldiği kadınla, köpek arasında inanılmaz bir bağ oluştu. Kadın her gece köpeğin nakledildiği hayvan hastanesine Jax’ı ziyaret etmeye geliyordu. Jax, şişlik yüzünden açamadığı gözünü açabilmeye başladı. Daha sonra da müjdeli haber geldi. Veteriner köpeğin zamanla kendine geleceği ve bir sıkıntısı kalmayacağını söyledi.

Jax’in değişimini görenler şimdi gözlerine inanamıyorlar. Köpeğin sağlığının iyi olduğunu ve bir daha kirli amaçlar için kullanılmayacağını bilmek insanın içini rahatlatıyor. Jax, sahibiyle çok iyi anlaşıyor. Hem çok mutlu bir köpek hem de herkes tarafından seviliyor.

Kaynak: Gazete Vatan

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Kendisine sarılmak isteyen çocuğun yüzünü ısıran köpeğe verilen ölüm cezası uygulanmalı mı?

İngiltere Hornsea’de büyükanne ve dedesiyle gezmekte olan 21 aylık çocuk, bir bankta sahibiyle birlikte oturan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir