Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Bozüyük’te 304 sahipli köpek aşılandı

Bozüyük’te 304 sahipli köpek aşılandı

Bozüyük Belediyesi tarafından ilçede bulunan sahipli köpekler için düzenlenen ücretsiz kuduz aşısı kampanyasında 304 köpeğin aşısı yapıldı.

Yoğun ilgi gören uygulama ile 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununa göre sahipli köpekler belediye tarafından kayıt altına alınmış oldu. Mezbaha Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapan Veteriner Hekimliği tarafından Avcılık Kulübü ile birlikte sahipli köpeklere uygulanan kuduz aşısı kampanyası ile köpekler kuduz hastalığına karşı aşılanırken aynı zamanda sağlık kontrolünden de geçiriliyor. Her yıl sahipli köpeklere uygulanan ücretsiz kuduz aşısı kampanyasından memnun olduklarını dile getiren ve belediyeye teşekkür eden köpek sahipleri de sesli anons sistemi ile duyurulan kampanyaya yoğun ilgi gösteriyor.

Kampanya hakkında bilgi veren yetkililer, yapılan aşılamayla birlikte kuduz riskini ortadan kaldırmayı ve ilçedeki sahipli köpekleri kontrol altına almayı amaçladıklarını söyleyerek “Koruyucu sağlık hizmetlerine önem veriyoruz. Yıl boyunca hayvan barınağında ücretsiz aşılama yapıyoruz. Barınağa getirilemeyen hayvanlar da bu kampanya ile aşılanıyor. İki gün yaptığımız kampanyada ilk gün 225 ikinci gün ise 79 köpeğin aşısını yaparak toplam 304 sahipli köpeğimize aşı yaptık ve kayıt altına aldık” dediler.

Kaynak: Bozüyük’te 304 sahipli köpek aşılandı

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir