Salı , Temmuz 25 2017
Ana Sayfa / Haberler / Muğla’da köpek katliamı: “Yapılan cinayetten farksız”

Muğla’da köpek katliamı: “Yapılan cinayetten farksız”

Muğla’da, tarım ilacı karıştırılmış et verilen 5’i sahipli 10 köpek öldü. Hayvanseverlerden Kemal Yarış, insanlık dışı olayı kınadığını belirterek, “Yapılan cinayetten farksız” dedi.

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’ye 20 kilometre uzaklıktaki Gölcük Mahallesi’nde, bu sabah evlerinin önünde ve yolda acı içinde kıvranan, bazısı da hareketsiz şekilde yatan köpekleri gören mahalle sakinleri ve hayvanseverler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Olay yerine gelen Ula İlçe Jandarma Komutanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri çevrede yaptığı incelemede 5’i sahipli olmak üzere 10 köpeğin tarım ilaçlı et verilerek öldürüldüğünü belirledi.

Köpekleri zehirlenen mahallelilerden Kemal Yarış, Bayram Çomak, Ertuğrul Yoğuz, Salih Kanatoğlu ve Celal Çakır, duruma isyan etti. Kemal Yarış, “Bunu yapanların yarın bir başka canlıyı zehirlemeyeceğinin hiçbir garantisi yok. Hayvanları katletmek hangi vicdana sığar? İnsanlık dışı olayı kınıyorum. Yapılan cinayetten farksız” dedi. Yapılan incelemelerinin ardından ölen 10 köpeğin belediye ekipleri tarafından bulundukları yerlerden alınarak, gömüleceği bildirildi. Jandarma, köpekleri zehirleyen kişi veya kişilerin tespit edilip, yakalanması için çalışma başlattı.

DHA

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir