Çarşamba , Temmuz 26 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Fransız araştırmacılardan muhteşem buluş: Kanseri çoban köpekleri tespit edecek

Fransız araştırmacılardan muhteşem buluş: Kanseri çoban köpekleri tespit edecek

Fransız araştırmacılar tıpta çığır açacak bir yöntem geliştirdi. Kanserli hastaları bundan böyle Alman çoban köpekleri koklayarak tespit edebilecek. Hem de bu tespitin %100’lük doğruluk payı bulunuyor.

Çoban kopekli kanser tespiti buluşunu Fransa’da bi proje kurumu olan KDOG (Kanseri Teşhis Etmek İçin Gerçek Bir Proje) buldu. KDOG araştırmacıları 30’dan fazla kadında gerçekleştirdikleri “Alman çoban köpekli” kanser tespitinde %100 olumlu sonuç elde etti. Köpeklerin kanser hastalarının sargı bezlerini koklamaları, kanser hastası olup olmadıklarını hemen tespit etmelerine olanak sağlıyor.

Kanserde çoban köpekli tespiti bulan KDOG projesinin lideri Isabelle Fromantin, yaptıkları araştırmaların olumlu sonuç vermesinin kendileri ve tüm insanlar için mutluluk verdiğini dile getirdi. Formantin ayrıca çoban köpekli tesptilerin hızlı sonuç verebilmesi sayesinde, kanser tedavilerinin hemen başlanmasına olanak sağladığını belirtti.

KDOG, www.kdog.fr internet sitesinde video ve yazılı makaleler yayımlayarak, yaptıkları çalışmaları direkt olarak takipçilerine sunuyor.


Kaynak: Artı33

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir