Son eklenenler

Fransız araştırmacılardan muhteşem buluş: Kanseri çoban köpekleri tespit edecek

Fransız araştırmacılar tıpta çığır açacak bir yöntem geliştirdi. Kanserli hastaları bundan böyle Alman çoban köpekleri koklayarak tespit edebilecek. Hem de bu tespitin %100’lük doğruluk payı bulunuyor.

Çoban kopekli kanser tespiti buluşunu Fransa’da bi proje kurumu olan KDOG (Kanseri Teşhis Etmek İçin Gerçek Bir Proje) buldu. KDOG araştırmacıları 30’dan fazla kadında gerçekleştirdikleri “Alman çoban köpekli” kanser tespitinde %100 olumlu sonuç elde etti. Köpeklerin kanser hastalarının sargı bezlerini koklamaları, kanser hastası olup olmadıklarını hemen tespit etmelerine olanak sağlıyor.

Kanserde çoban köpekli tespiti bulan KDOG projesinin lideri Isabelle Fromantin, yaptıkları araştırmaların olumlu sonuç vermesinin kendileri ve tüm insanlar için mutluluk verdiğini dile getirdi. Formantin ayrıca çoban köpekli tesptilerin hızlı sonuç verebilmesi sayesinde, kanser tedavilerinin hemen başlanmasına olanak sağladığını belirtti.

KDOG, www.kdog.fr internet sitesinde video ve yazılı makaleler yayımlayarak, yaptıkları çalışmaları direkt olarak takipçilerine sunuyor.


Kaynak: Artı33

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: