Son eklenenler

Belediye’nin reklam panosu Hatun’u öldürdü

Beyoğlu Belediyesi’ne ait bir reklam panosundaki elektrik kaçağı, bir köpeğin ölümüne yol açtı. Duvar’dan Beril Köseoğlu’nun haberine göre, mahalle sakinleriyse insan hayatını da tehdit eden kaçağın daha önceden Belediye’ye şikâyet edildiğini söylüyor.

kopek

Hatun… Beagle kırması, dişi, yetişkin bir av köpeğiydi. Barınaktan kurtarılmıştı. Evinin penceresinden kulaklarını sallandırarak sokağa bakardı. Pazar sabahı sahibiyle birlikte her zamanki gibi yürüyüşe çıktı. Fakat evinin önünde, Beyoğlu Belediyesi’nin ışıklı reklam panolarından biri yüzünden korkunç bir şekilde can verdi. Panoda elektrik kaçağı vardı; üstelik sadece yere ‘ayakkabısız’ basan köpek ve kedileri değil, bir çocuğu, hatta bir yetişkini bile ‘kapabilecek’ miktarda. Ve, Hatun’un canını alan kaçak yeni değildi; ‘karlı günler’den önce de Belediye’ye şikâyet edilmişti.

NASIL İNLİYORDU, ANLATAMAM’

Olay şöyle gelişti: Beyoğlu Cihangir’de yaşayan Merve Evren, pazar günü sabaha karşı 4 civarında Hatun’u gezmeye çıkardı. Ancak Hatun Bakraç Sokak’la Havyar Sokak’ın kesiştiği noktadaki reklam panosunda bir anda elektriğe kapıldı. Çok yüksek bir sesle inliyordu; sahibi şok içindeki köpeği akımdan kurtaramıyordu. İşyeri yakında olan bir ‘mahalleli’ sesi duyunca olay yerine koştu; dün yaptığımız görüşmede “Nasıl bir inlemeydi, köpek nasıl bir ses çıkarıyordu, inanın anlatamam” diyordu. ‘Mahalleli’, yakındaki bir veteriner kliniğinden bir uzmanı getirebildi olay yerine. Fakat Hatun akımdan kurtarılıp kliniğe götürülebildiğinde çok geçti, kalbi durdu. Belediye yetkilileriyse ancak Hatun öldükten sonra olay yerine gelerek ‘gerekli işlemleri’ yaptı.

Kaynak: Birgün Gazetesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: