Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Ankara Patiliköy’e hain saldırı

Ankara Patiliköy’e hain saldırı

Ankara İmrahor Vadisi’nde gönüllüler tarafından sokak köpeklerinin barınak, beslenme, sağlık ve ilgi ihtiyaçlarını karşılayan Patiliköy kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verildi.

13 Ocak Cuma günü yine gönüllüler tarafından Patiliköy’e, köpeklerin yağmur, kar ve rüzgardan korunabileceği bir sundurma inşa edildi. Birçok insan sevgilerini ve emeklerini karşılıksız olarak burada yaşayan hayvanlara verdi. Bölgede yaşayan köpekler ise kısa sürede bu alanı benimsedi.

sundurma2
Foto: Facebook

Ancak 14 Ocak Cumartesi günü Patiliköy bir kâbusa uyandı. Onca insanın emeği ile yapılmış olan bu korumalı alan, iddialara göre benzin dökülerek yakılmış olarak bulundu. Patiliköy’ün öncülerinden Volkan Koç, Facebook hesabında Ankaralı hayvanseverlere şöyle seslendi:

“Dün köpeklerimize yaptığımız kapalı sundurmayı benzin döküp yakmışlar. Çok kötü durumdayız. Lütfen Patiliköy’e yardıma gelin.”

yanik1
Foto: Facebook

Bu yardım çağrısı üzerine Patiliköy gönüllüleri bölgeye gelerek hasar tespiti yaptı ve tadilata destek verdi. Kısa sürede toplanan gönüllüler, var güçleriyle çalışarak Patiliköy’ü yeniden hayata döndürmek üzere birlik oldu.

İki köpek yanarak can verdi

Geçtiğimiz günlerde bağışlanan ve bu kuru alana koyulan battaniyelerin tutuşturulmasıyla, iki köpeğin de can verdiği aktarıldı. Daha fazla can kaybı yaşanmamış olması, böyle bir kundaklama vakasında mucize olarak görülüyor. Köpeklerin olaydan oldukça korktuğu ve bir çoğunun çevrede bulunamadığı açıklandı. Kayıp köpekler aranıyor.

Emniyet güçleri olay yerinde

Yaşanan olayın ardından emniyet ekipleri olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Suç duyurusunda bulunulan acı olayda sorumluların bulunarak cezalandırılması bekleniyor.

Patiliköy’le ilgili bir önceki yazımız için tıklayınız. 

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir