Pazartesi , Ekim 23 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dalyan’dan yaşam hakkı savunucularına çağrı: “Sesimizi duyun, silâhlar sussun! Dalyan’da katliam son bulsun!”

Dalyan’dan yaşam hakkı savunucularına çağrı: “Sesimizi duyun, silâhlar sussun! Dalyan’da katliam son bulsun!”

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan’da silâhların susmadığı, özellikle sokaklardaki köpeklerin vurularak öldürdüğü haberleri endişe yaratıyor. Dalyan’da yaşayan vatandaşlar, katillerin bulunup cezalandırılarak acilen önlem alınması gerektiğini özellikle vurguluyorlar.

Image may contain: text
Foto: Facebook.com/dalyananimals

Endişeliyiz, korkuyoruz

Dalyan Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü Mebrure Kuzey Blom, Dalyan’ın doğanın, caretta carettaların ve tüm canlıların korunduğu bir turizm beldesi olduğunu belirterek, yazın oldukça hareketli olan Dalyan’da, kış mevsiminde işletmelerin kapanmasıyla kimsesiz hayvanlar için zorluklar ve yaşam savaşı başladığını ve kimliği belirsiz kişilerce hayvanların vurularak öldürdüğünü anlatarak yardım çağrısında bulundu:

“Her gün silâh sesleri ile irkiliyoruz, kimin yaptığını bilmiyoruz. Yetkili kurumlardan beklediğimiz ilgiyi göremedik. Burası meskun mahal. Kimsenin can güvenliği yok. Yaşayan herkes endişeli, korkuyoruz. Dalyan’da yaşayan tüm canlara yaşam haklarının geri verilmesini istiyoruz.”

nokta
Nokta, tam ailesine kavuşmuşken öldürülen hayvanlardan yalnızca biri…

Dalyan’da yaşayan ve sokaktan ailesine kavuşan Nokta isimli köpek de öldürülen hayvanlar arasında. Herkes hem kendi hem sokak köpekleri ile ilgili korku yaşıyor. Dalyanlılar kısırlaştırılmış ve zararsız hayvanların katlinin sebebinin “sevgisizlik” dışında bir sebebi olamayacağını da belirtiyorlar. Mahalle sakinleri çocuklarının ve kendilerinin güvenliklerinden de hayli endişeli.

Katiller Dalyan’da, tepkisiz kalmayın!

Ortaca Belediyesi Beyaz Masa Şikâyet Formu için buraya tıklayınız.
Tel: 0 252 282 5049

BİMER için buraya tıklayınız.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Röportaj: Köpeğiyle otostop çekerek 5 günde Ankara’dan Fethiye’ye gitti, neler yaşadı?

İsmail Serkan Topçu’yu köpeği Tara ile beraber otostop çekerek Ankara’dan Fethiye’ye giderken yaşadıklarıyla ilgili bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir