Perşembe , Ekim 19 2017
Ana Sayfa / Balzac Günlüğü / Mutlu Anlar / Alman kabin memuru ile Rubio isimli köpeğin sıradışı öyküsü

Alman kabin memuru ile Rubio isimli köpeğin sıradışı öyküsü

1İşi gereği sık sık Almanya’dan Arjantin’e giden ve kabin memuru olarak görev yapan Olivia Sievers, bu ülkede karşılaştığı bir köpeğin kendisine bu kadar bağlanacağını belki de hiç tahmin edemezdi. İlk ziyaretinde kaldığı otelin önünde rastladığı ve bir süre sevdiği köpeğin ona gösterdiği vefa ve sabır, bu sevimli hayvanların neden insanoğlunun en iyi dostları olduğunu bir kez daha gösterdi.

İkilinin dostluğu, Sievers’in Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te kaldığı otelin yakınlarında gördüğü köpeğe yiyecek vermesiyle başladı. Oteline dönerken kendisi takip etmemesi için yolunu uzatıp,  birkaz kez değiştirse de köpek ısrarla hostesi takip ederek oteline kadar geldi.

Olivia Sievers oteline girince de kapı önünde bekleme başladı. Sievers, gece boyunca orada bekleyen ve sonradan Rubio adını verdiği köpeğe üşümemesi için uçakta kullanılan battaniyelerden birini sardı. Ertesi gün kabin memuru Almanya’ya geri döndü, Rubio da alıştığı sokaklara. Ertesi ay tekrar Buenos Aires’e gelip aynı otelde kalan Olivia Sievers, kapıda yine Rubio ile karşılaştı. Zira köpek kendisin unutmamıştı ve o otele girdikten sonra otel önünde yine beklemeye devam ediyordu. Bu durum aylarca böyle devam etti.

Köpeğin vefasından ve sevgisinden çok etkilenen kabin memuru Sievers, sonunda onu alıp Almanya’ya götürmeye karar verdi. Rubio geçen Cuma gününden bu yana Almanya’da yeni evinde, çok sevdiği kabin memuru ve ailesi ile birlikte yaşıyor. 2

Kaynak: Fatih Yılmaz/Kokpit.aero

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Genç kız ve köpeğini dolmuşta öne oturtan babacan şoför

Bostancı’dan Kadıköy’e giden dolmuşun yolcuları tatlı bir deneyim yaşadı. Babacan dolmuş şoförü, genç bir kız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir