Perşembe , Ekim 19 2017
Ana Sayfa / Uncategorized / Köpek katiline emsal niteliğinde rekor ceza

Köpek katiline emsal niteliğinde rekor ceza

Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde geçen yıl Ekim ayında “Gülücük” adlı köpeği öldüren sanığa emsal niteliğinde rekor para cezası verildi.

Olayı duyunca gönüllü olarak davayı aldığını aktaran Babayiğit, “Özlem Hanım, öldürülen köpeği ‘Gülücük‘ü üç aylıkken sokakta bulup aldı, iyileştirdi. Sanık, köpeği sahibinin olduğunu bilmesine rağmen uyuşturucu iğne ile öldürdü” dedi.

Olayın oluş anıyla ilgili kamera görüntüleri bulunduğunu, çok yakın mesafeden ateş edildiğinin görüldüğünü anlatan Babayiğit, “Sanık, saldırgan olduğu için korkarak öldürdüğünü iddia ediyor ama köpek görüntülerde saldırmıyor. Bize göre katletmek suretiyle cinayeti işledi. Cinayet sadece insana karşı değil, hayvana karşı da olur. Sanık hakkında mala zarar vermekten dava açıldı, 3 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Hayvan severlerin kendisini yalnız bırakmadığını dile getiren Kesik, “Ben caydırıcı bir ceza almasını istiyorum. Örnek olsun. Kimse birdaha canlıları öldürmesin. Bugün yalnız olmadığımı anladım. Sağolsun, herkes yanımdaydı” diye konuştu. Köpeğin öldürülme anı kameralarca görüntülenmişti.

 

Mahkeme, 900 günlük adlî para cezasına hükmetti: 18.000 TL.

1 2

 

 

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Hukuk: Sürücünün trafik kazasında yaralanan hayvanı tedavi ettirmesi halinde bütün tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır

Sürücünün trafik kazasında yaralanan hayvanı tedavi ettirmesi halinde bütün tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanacaktır. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir