Son eklenenler

Köpek katiline emsal niteliğinde rekor ceza

Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde geçen yıl Ekim ayında “Gülücük” adlı köpeği öldüren sanığa emsal niteliğinde rekor para cezası verildi.

Olayı duyunca gönüllü olarak davayı aldığını aktaran Babayiğit, “Özlem Hanım, öldürülen köpeği ‘Gülücük‘ü üç aylıkken sokakta bulup aldı, iyileştirdi. Sanık, köpeği sahibinin olduğunu bilmesine rağmen uyuşturucu iğne ile öldürdü” dedi.

Olayın oluş anıyla ilgili kamera görüntüleri bulunduğunu, çok yakın mesafeden ateş edildiğinin görüldüğünü anlatan Babayiğit, “Sanık, saldırgan olduğu için korkarak öldürdüğünü iddia ediyor ama köpek görüntülerde saldırmıyor. Bize göre katletmek suretiyle cinayeti işledi. Cinayet sadece insana karşı değil, hayvana karşı da olur. Sanık hakkında mala zarar vermekten dava açıldı, 3 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Hayvan severlerin kendisini yalnız bırakmadığını dile getiren Kesik, “Ben caydırıcı bir ceza almasını istiyorum. Örnek olsun. Kimse birdaha canlıları öldürmesin. Bugün yalnız olmadığımı anladım. Sağolsun, herkes yanımdaydı” diye konuştu. Köpeğin öldürülme anı kameralarca görüntülenmişti.

 

Mahkeme, 900 günlük adlî para cezasına hükmetti: 18.000 TL.

1 2

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: