Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Şehir Hayatı / Köpek Dostu Yerler / Hayvan dostu otelden konuklarına veteriner hizmeti
www.booking.com

Hayvan dostu otelden konuklarına veteriner hizmeti

Bodrum’da hayvan dostu iki otelden biri olan Tilkicik Koyu’ndaki Mare Suits Otel, farklı hayvanları ile gelen turistleri konuk ederek, can dostların veteriner hizmetlerini karşılıyor.

www.booking.com
www.booking.com

İstanbullu iş adamı Metin Arı ve eşi Ateş Arı’nın Yalıkavak Mahallesi’nin cennet koyu Tilkicik’te işlettiği Mare Suits Oteli, zeytin ağaçları arasındaki 10 dönümlük arazi üzerinde kurulu sessiz sakin ortamıyla hayvan dostu konuklarını da ağırlıyor. Denize sıfır, 150 yatak kapasiteli butik otel, Bodrum’da hayvanların da misafir edildiği iki otelden biri oldu. Bodrum ilçe merkezine 15 kilometre ve havalimanına 50 kilometre mesafedeki otelin yöneticisi Ateş Arı şöyle dedi:

“Yılın 12 ayı açık olan tesisimizde köpekleri ile gelen konuklarımızı çok rahatlıkla konuk ediyoruz. Avrupa’nın önemli tur operatörleri ve seyahat acentaları tarafından hayvan dostu oteller arasında Bodrum’da gösterilen iki otelden biri olma özelliğini kazanmaktan çok mutluyuz. Konuklarımızın ve onlarla birlikte gelen hayvanların rahatlığı ve sağlığı için veteriner hizmetleri dahil her türlü desteği veriyoruz.”

Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, turizmde rakip ülkeler arasında yer alan İtalya’nın Roma kentinde 180, Floransa’da ise 200’e yakın hayvan dostu otel bulunduğunu belirterek, hayvan dostu otel sayısının artmasının Türk turizmi açısından olumlu sonuçlar vereceğini vurguladı. Özyurt şöyle konuştu:

“BODER olarak biz de bu konuda bir envanter ve araştırma çalışması yaparak çocuk, engelli, çevre ve hayvan dostu otellerin sayısının hızla artmasını sağlayacağız. Turizmde alternatif olanaklar üretmediğiniz takdirde rekabet şansınız da azalıyor. Bu nedenle hayvan dostu otel olarak ilk adımlarını atan bu turistik tesis işletmecilerimizi kutluyorum. Özellikle butik otellerde bu tür hizmetlerin verilmesi hayvanları ile bir aile haline gelen tatilciler için çok önemli bir fırsat.”

Kaynak: Kent TV

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Aile içi şiddet mağduru bir kadın ve hayvan kabul etmek için adım atan bir sığınma evi

Dallas’ta bir sığınma evi yakında evcil hayvanları da kabul edeceğini açıkladı. Şiddetten kaçan insanlar, genellikle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir