Pazartesi , Nisan 23 2018
Ana Sayfa / Sağlık / Aslında tehlikeli olan sevimli hayvan fotoğrafları

Aslında tehlikeli olan sevimli hayvan fotoğrafları

Sürekli “viral” olan hayvan fotoğrafları, günden güne yarış haline dönüştü ve insanlar artık neredeyse düşünmeden sevimli hayvan fotoğrafları için yarışır oldu. Ancak unutmayalım ki önce güvenlik ve sağlık! Aslında tehlikeli olan sevimli hayvan fotoğrafları nelerdir?

Baby In Dog's Face
Foto: Thinkstock

En bilinen ve aslında en korkutucu fotoğraflardan biri, bebeğin bir köpeğin doğrudan yüzüne doğru tutulduğu bu fotoğraf. Her şeyden önce, bu tarz bir etkileşim köpekteki stres seviyesini artırabilir ve bebek için tehlike yaratabilir. Ne yazık ki pek çok köpek ailesi, köpeklerinin stres belirtilerinden bihaber. Hiçbir fotoğraf karesi, köpeği ya da bebeği riske atmaya değmez!

Dog With Head Out Car Window
Foto: Thinkstock

Köpek keyfinin en ikonik fotoğrafı bu olabilir. Her köpeğin bu anı yaşaması gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tüm hayvanlar araç içinde güvenli bir kafes ya da emniyet kemeri ile seyahat etmelidir. Kazalar bir anda olur ve önlem almadığınıza değmez.

Kitten Drinking Too Much Milk
Foto: Thinkstock

Ne var bunda diyeceksiniz değil mi? Kedilerin süt içerkenki hallerini hepimiz huzurla izlesek de, kedilerin çoğunluğunun laktoza karşı duyarlı olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bu fotoğraftaki süt miktarı bir kedi için çok çok fazla!

Dog With Bone
Foto: Thinkstock

İşte bir diğer klasik: Kemik ile köpek. Köpeğin kemik yemesi her zaman risk taşır çünkü parçalandığında sivri kalan yerleri köpeklerin sindirim sistemi organlarına zarar verebilir. Bu kadar çok ürünün olduğu günümüzde neden bu riski alasınız ki?

Tennis Ball Dog
Foto: Thinkstock

Bu resmin de çeşitlerini hepimiz görmüşüzdür. Genellikle top delisi Retriever’larda görürüz birden fazla topa sahip olma isteğini. Aslında bunun da tehlikesi vardır. Bir köpeğin kuvvetli çenesi topları sıktığında üçünü birden kontrol edemez ve boğazına kaçırma riski doğabilir. Ayrıca tenis topları çiğnendiğinde dişlere zarar da verebilmektedir. Siz bunu bir düşünün.

Dog With Birthday Cake
Foto: Thinkstock

Doğum günleri çok özel günler tabii ki, fakat asla bir köpeğe cupcake ve benzeri pastalar vermeyin, doğum günü bile olsa! Ayrıca ateşe dikkat!

kedi giysisi
Foto: Thinkstock

Onları giydirmekten ne kadar keyif aldığınızı biliyoruz, ama lütfen onları strese sokan, rahatsız eden, dar ve hareketlerini engelleyen kıyafet ve aksesuarlardan uzak durun. Hoşlarına gitmiyor da olabilir, saygı duyun.

Dog in Bike Basket
Foto: Thinkstock

Bu fotoğraf aslında oldukça tedirgin edici, çünkü köpeğin hiçbir güvenlik önlemi yok! Eğer bisikletinizde köpekler için özel tasarlanmış bir aparat yoksa lütfen ya onu ya bisikletinizi evde bırakın. Dikkatinin dağılıp yola, tekerleğinizin altına atlaması bir saniye bile sürmeyecektir. Aman dikkat!

Cat With Yarn
Foto: Thinkstock

İşte bu tam bir klasik! İp yumaklarıyla oynayan bir kedi. Fakat biliyor musunuz, bu iplerin yutulması ölümcül sonuçlar doğurabiliyor. Ona aynı şekilde eğlenebileceği başka oyuncaklar vermenizi öneriyoruz.

Kaynak: VetStreet

Bunlara da göz atabilirsiniz

Korkan köpek nasıl sakinleştirilir?

Köpekler yüksek seslere karşı son derece hassas hayvanlardır, özellikle de söz konusu havai fişekler ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir