Çarşamba , Eylül 20 2017
Ana Sayfa / Şehir Hayatı / Köpek Dostu Yerler / Köpek Dostu Yerler: Neyzen Meyhanesi – Eskişehir

Köpek Dostu Yerler: Neyzen Meyhanesi – Eskişehir

neyzen meyhanesi

 

 

 

Dışarda bir yemek yemek istiyorsunuz ancak beraber yaşadığınız köpeği de evde yalnız bırakmak hiç içinize sinmiyorsa, hayvan dostu mekanlar imdadımıza yetişiyor. Sayısı günden güne artan bu mekanlardan biri de Eskişehir’de bulunan Neyzen Meyhanesi.

 

 

 

Çalışanlar güleryüzlü oldukları kadar ilgililer de. Ayrıca mekanın dışında yuva arayan ve kayıp köpeklerin resim ve bilgilerinin yer aldığı bir pano hazırlamışlar.
pano
Foto: Patipedia
Hayvansever mekan, kuşları da unutmamış. Günümüzde birçok yerin dışında bulunan “kuşkaçıran” dikenlerin yerine, burada rengarenk kuş evlerini görüyorsunuz. İlk yapıldıklarında giriş delikleri küçük olmuş, kuşlar sığmamış, sonradan genişletmişler. Gülerek anlattı garsonlardan biri.
kus evleri
Foto: Patipedia

Masamıza geçmeden önce, yakınımızdaki iki masaya köpekle aralarının nasıl olduğunu soruyoruz. Hep diyoruz ya, karşılıklı saygı ve hoşgörü çerçevesinde yaşayalım diye, bunun gereklerinden biri de iletişim. Gülümseyerek memnun olacaklarını söylüyorlar ve geri bize akşamın keyfini çıkarmak kalıyor…

raki mufit
Foto: Patipedia

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Köpek oteli seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Köpek oteli seçmek detaylı gözlem gerektirir. Köpeğinizi gittiğiniz bir yere götürememeniz ve ona bakacak güvendiğiniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir