Son eklenenler

Köpeklerin iyileştirici gücü Orlando’nun yaralarını sarıyor

Orlando’da LGBT bireylerin hedef alındığı terör saldırısında 49 kişi hayatını kaybetti, 53 kişi de yaralandı. Yalnızca o gün orda olanlar değil, onların yakınları da olaydan son derece derin yara aldılar. Olayın ardından ülkenin dört bir yanından terapi köpekleri, mağdurların yaralarını sarmak üzere yola çıktı.

Foto: Sasha Comfort Dogs (Facebook)

Terör mağduru ve yakınları, köpeklerin üzerlerinde olan etkisini “sıcak bir dokunuş ve arkadaş canlısı bir yüz” olarak ifade ediyor ve şu an ihtiyaçları olan tek şeyin de bu olduğunu belirtiyorlar. Köpeklerin onları 5 dakikalığına bile olsa acılarında uzaklaştırıp yüzlerinde bir tebessüm oluşturduğunu anlatan terör mağdurları, bu anların geçirdikleri süreçte çok önemli olduğunu dile getiriyorlar.

Pet Alliance of Greater Orlando ise, başsağlığı mesajı yayınlayarak, terör saldırısında hayatını kaybedenlerin kedi ve köpekleri için geçici olarak ücretsiz bakım sözü verdi.
Bölgeye giden köpeklerin hastane, kilise ve ev ziyaretlerinde bulunarak, insanlara duygusal destek verecekleri açıklandı.
Pictured: The team of more than a dozen golden retrievers and dog handlers who arrived in Orlando, Florida, on Monday. They flew from all over the country, as far as Illinois, Nebraska, Tennessee, and South Carolina
Golden retrievers are commonly recruited for the role, since they tend to be calm and friendly to strangers
Köpekler yargılamazlar ve iyi birer dinleyicidirler. Travma yaşayan kişilerin ise böyle biriyle konuşmaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden insanların iyileşmesinde köpeklerin rolleri büyüktür.

 

Foto: LCC K-9 Comfort Dogs (Facebook)

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: