Çarşamba , Eylül 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Köpeklerin iyileştirici gücü Orlando’nun yaralarını sarıyor

Köpeklerin iyileştirici gücü Orlando’nun yaralarını sarıyor

Orlando’da LGBT bireylerin hedef alındığı terör saldırısında 49 kişi hayatını kaybetti, 53 kişi de yaralandı. Yalnızca o gün orda olanlar değil, onların yakınları da olaydan son derece derin yara aldılar. Olayın ardından ülkenin dört bir yanından terapi köpekleri, mağdurların yaralarını sarmak üzere yola çıktı.

Foto: Sasha Comfort Dogs (Facebook)

Terör mağduru ve yakınları, köpeklerin üzerlerinde olan etkisini “sıcak bir dokunuş ve arkadaş canlısı bir yüz” olarak ifade ediyor ve şu an ihtiyaçları olan tek şeyin de bu olduğunu belirtiyorlar. Köpeklerin onları 5 dakikalığına bile olsa acılarında uzaklaştırıp yüzlerinde bir tebessüm oluşturduğunu anlatan terör mağdurları, bu anların geçirdikleri süreçte çok önemli olduğunu dile getiriyorlar.

Pet Alliance of Greater Orlando ise, başsağlığı mesajı yayınlayarak, terör saldırısında hayatını kaybedenlerin kedi ve köpekleri için geçici olarak ücretsiz bakım sözü verdi.
Bölgeye giden köpeklerin hastane, kilise ve ev ziyaretlerinde bulunarak, insanlara duygusal destek verecekleri açıklandı.
Pictured: The team of more than a dozen golden retrievers and dog handlers who arrived in Orlando, Florida, on Monday. They flew from all over the country, as far as Illinois, Nebraska, Tennessee, and South Carolina
Golden retrievers are commonly recruited for the role, since they tend to be calm and friendly to strangers
Köpekler yargılamazlar ve iyi birer dinleyicidirler. Travma yaşayan kişilerin ise böyle biriyle konuşmaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden insanların iyileşmesinde köpeklerin rolleri büyüktür.

 

Foto: LCC K-9 Comfort Dogs (Facebook)

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Kendisine sarılmak isteyen çocuğun yüzünü ısıran köpeğe verilen ölüm cezası uygulanmalı mı?

İngiltere Hornsea’de büyükanne ve dedesiyle gezmekte olan 21 aylık çocuk, bir bankta sahibiyle birlikte oturan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir