Son eklenenler

İspanya’daki ABD üssüne tepki: Kedilere ne yaptınız?

İspanya’nın Cadiz kentinde ABD askerlerinin bulunduğu bir askeri üs yakınlarındaki kedilerin birden bire ortadan kaybolması, hayvan hakları savunucularını ayağa kaldırdı.

kedi

İspanya’nın en büyük ABD’li nüfusuna sahip kenti Cadiz’de İspanya ve ABD’nin ortak olarak yönettiği Rota donanma üssü yakınlarında çok sayıda kedinin kaybolması tartışma yarattı. Askerlerin kedileri yakalamak için üs çevresinde kapanlar kurduğu ve kafeslere kapatılan kedileri dışarı bırakanların ABD ve İspanya yasalarına karşı suç işlemiş sayılacağı yönünde uyarı tabelaları yerleştirdiği belirtildi.

‘KEDİLERİN NEREYE GÖTÜRÜLDÜĞÜNÜ BİLMİYORUZ’

Siempre Contigo (Her zaman Sizinle) isimli yerel hayvan hakları örgütü, yakalanan kedilere ne olduğu konusunda ABD’li ve İspanyol yetkililerden açıklama istedi. Örgütün başkanı Carmen de los Santos, kafese kapatılan kedilerin daha sonra veterinerler tarafından toplandığını düşündüklerini belirterek “Ama sonrasını ve kedilerin nereye götürüldüğünü bilmiyoruz” dedi.

İmza kampanyası başlatan örgüt, yetkililerle görüşme taleplerinin reddedildiğini ve sadece kedilerin öldürülmediği yönünde bir açıklama yapıldığını bildirdi.

Kaynak: Sputnik News

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: