Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / İspanya’daki ABD üssüne tepki: Kedilere ne yaptınız?

İspanya’daki ABD üssüne tepki: Kedilere ne yaptınız?

İspanya’nın Cadiz kentinde ABD askerlerinin bulunduğu bir askeri üs yakınlarındaki kedilerin birden bire ortadan kaybolması, hayvan hakları savunucularını ayağa kaldırdı.

kedi

İspanya’nın en büyük ABD’li nüfusuna sahip kenti Cadiz’de İspanya ve ABD’nin ortak olarak yönettiği Rota donanma üssü yakınlarında çok sayıda kedinin kaybolması tartışma yarattı. Askerlerin kedileri yakalamak için üs çevresinde kapanlar kurduğu ve kafeslere kapatılan kedileri dışarı bırakanların ABD ve İspanya yasalarına karşı suç işlemiş sayılacağı yönünde uyarı tabelaları yerleştirdiği belirtildi.

‘KEDİLERİN NEREYE GÖTÜRÜLDÜĞÜNÜ BİLMİYORUZ’

Siempre Contigo (Her zaman Sizinle) isimli yerel hayvan hakları örgütü, yakalanan kedilere ne olduğu konusunda ABD’li ve İspanyol yetkililerden açıklama istedi. Örgütün başkanı Carmen de los Santos, kafese kapatılan kedilerin daha sonra veterinerler tarafından toplandığını düşündüklerini belirterek “Ama sonrasını ve kedilerin nereye götürüldüğünü bilmiyoruz” dedi.

İmza kampanyası başlatan örgüt, yetkililerle görüşme taleplerinin reddedildiğini ve sadece kedilerin öldürülmediği yönünde bir açıklama yapıldığını bildirdi.

Kaynak: Sputnik News

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Şehir Hatları vapurlarında evcil hayvan taşıma kuralları güncellendi

Hayvanla yaşayan kişilerin seyahat hakkının kısıtlanması ve hayvanların vapurlara binişlerinde yaşanan sıkıntılardan sonra, Şehir Hatları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir