Perşembe , Ekim 19 2017
Ana Sayfa / Kültür-Sanat / Sergi: “Hayvan Sevgisi”

Sergi: “Hayvan Sevgisi”

İlkokul öğrencilerinin hayvan sevgisi kazanması, sokak hayvanları konusunda bilinçlenmesi amacıyla Tepebaşı Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Hayvan Sevgisi” temalı resim yarışması ödül töreni gerçekleştirildi.

Espark Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen ve bu yıl 5’incisi gerçekleşen etkinliğe 33 okuldan 634 öğrenci katıldı. Yarışmaya katılan öğrencilere ödüllerinin verildiği törende konuşan Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Selek, “Amacımız küçük yaşta hayvan sevgisini aşılamak ve canlılara daha duyarlı ve saygılı bir nesil yetiştirmek. Çocuklarımıza yapılan her yatırım geleceğimiz için önemlidir. Her yıl etkinliğimize daha fazla ilgi oluyor. Bu yarışmada bizlere destek olan Başkanım Ahmet Ataç’a teşekkür ediyorum” dedi.

“HAYVANLARLA BU DÜNYADA BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da “bugün burada önemli bir sanat etkinliğinin yanı sıra sevimli dostlarımıza sahip çıktığımız bir etkinlikteyiz. Benim gönlümde hepiniz birincisiniz çünkü hepiniz bu konuya sahip çıktınız ve saygı gösterdiniz. Bu etkinliğe destek olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Hayvanlarla bu dünyada birlikte yaşıyoruz. Bu dünyada birlikte daha iyi yaşayacağız. Tepebaşı Belediyesi küçük dostlarımız için büyük bütçeler harcıyor. Biz önlemlerimizi almaya devam edeceğiz. Hepiniz kutluyorum. Dileğimiz bu katılım artarak devam etsin” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından yarışmanın seçici kurulu tarafından belirlenen isimlere ödülleri verildi. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Eskişehir Temsilcisi Sayın Ayten Tutkun ve birçok hayvan severin de destek verdiği etkinliğin sergisi Espark AVM’de sergileniyor.

Kaynak: Milliyet

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Orman ve arazilerde yaşayan köpeklerin belgeseli destek bekliyor

Onlar şehirlere fazla gelen, yaşam alanlarından insan eliyle koparılan, kimi zaman belediyelerin kimi zaman “kimliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir