Çarşamba , Eylül 20 2017
Ana Sayfa / Balzac Günlüğü / Mutlu Anlar / Ziftten kurtarılan köpek yeni yuvasına kavuştu

Ziftten kurtarılan köpek yeni yuvasına kavuştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, yapıştığı ziftten ölmek üzereyken itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışmasıyla kurtarılan köpek yavrusu “Zift”, tedavisinin ardından yeni yuvasına kavuştu.

Ziftten kurtarılan köpek yeni yuvasına kavuştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, yapıştığı ziftten ölmek üzereyken itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışmasıyla kurtarılan ve üç veteriner hekimin çabasıyla hayata döndürülen köpek yavrusu “Zift“, tedavisinin ardından yeni yuvasına kavuştu.

Ormanlı beldesi Kaymaklar köyü girişinde 6 Nisan’da asfalt tankerinden yola dökülen zifte yapışan ve itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kurtarılan köpek, Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde görevli veteriner hekimlerinin uyguladığı 54 günlük tedavinin ardından iyileşti.

Köpeğe “Zift” adı verildi. Yurt içi ve yurt dışından binlerce kişinin elektronik posta ve sosyal medya aracılığıyla sağlık durumu hakkında bilgi sorduğu Zift’i Ereğli Belediyesinden emekli olan Mehmet Demirkıran sahiplenmek için başvurdu.

“Zift”, başvurusu uygun görülen hayvansevere aşı kartı ve kimliğiyle teslim edildi.

Kaynak: AA – Mustafa Kemal Bektaş

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Genç kız ve köpeğini dolmuşta öne oturtan babacan şoför

Bostancı’dan Kadıköy’e giden dolmuşun yolcuları tatlı bir deneyim yaşadı. Babacan dolmuş şoförü, genç bir kız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir