Çarşamba , Temmuz 26 2017
Ana Sayfa / Haberler / Köpeği sakatlayan otele dava

Köpeği sakatlayan otele dava

Birlikte yaşadığı köpeğin hayvan otelinde uyluk kemiğinin kırılması nedeniyle Müge Emeç dava açtı. İddianamede köpekten ‘mal’ olarak bahsedilerek ‘hayvanı işe yaramayacak hale getirme, değerini düşürme’ ifadesi yer aldı.

aa

Tatilini yurtdışında geçirmeye karar veren  Müge Emeç, Chester isimli köpeği Zekeriyaköy’de bulunan bir hayvan oteline bıraktı. Tatil dönüşü hayvan transfer firması Chester’ı geri gönderdi. Köpeğin sağlık durumunu iyi görmeyen Emeç, köpeği hayvan hastanesine götürdü. Yapılan incelemenin ardından köpeğin uyluk kemiğinin kırıldığı tespit edildi.

KÖPEĞİ VERDİĞİMİZDE İYİYDİ

Emeç’in hayvan otelinden şikayetçi olmasının ardından ifadesi alınan otel yöneticisi, köpeği transfer firmasına verdiklerinde böyle bir durum olmadığını belirterek suçlamaları reddetti.

KÖPEKTEN MAL OLARAK BAHSEDİLDİ

Otel yöneticisi İsmail T’nin  ‘haksız yere sahipli hayvanı işe yaramayacak hale getirme, değerini düşürme’ suçundan 4 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Pet taksi sürücüsü Ahmet O. hakkında ise takipsizlik kararı verildi.11 Şubat’ta yapılan tedavi ve alınan raporda köpeğin sol fermur (uyluk) kemiği diafizer (gövde) orta 1/3 bölgesinde parçalı kırığı olduğu belirtildi.

Kaynak: Vehaber.org

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir