Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Evcil hayvanlar miniklere dost

Evcil hayvanlar miniklere dost

Kedi ve köpekler, çocuğunuzun merhametten sorumluluk duygusuna, otokontrolden özdenetime pek çok alanda gelişmesine yardımcı oluyor.

Evcil hayvanlar miniklere dost

Kedi ve köpekler, çocuğunuzun merhametten sorumluluk duygusuna, otokontrolden özdenetime pek çok alanda gelişmesine yardımcı oluyor. Çocuk gelişim uzmanları, evcil hayvan beslemenin çocukların yetişmesine olumlu katkısını anlattı.

http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2016/05/32-8.jpg

ÇOCUKLAR DAHA MUTLU VE HUZURLU

Uzmanlar, evcil hayvan besleme konusunda anne-babalara çağrı yaptı ve kedi-köpeklerin çocuk gelişimine olumlu katkı sağladığını söyledi. Samsun’da özel bir hastanede görevli çocuk gelişim uzmanı Ayşenur Bekaroğlu bu konuda bilgi verdi. Bekaroğlu, kedi, köpek besleyen çocukların daha sorumlu, çevreyi korumayı bilen, sevgiyi, merhameti öğrenmiş ve empati kurabilen bireyler olduğunu söyledi.

http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2016/05/31-9.jpg

UYUMLU GELİŞİM

Çocuk gelişim uzmanları, evcil hayvanların miniklerde zihinsel, fiziksel, sosyal, duygusal ve özbakım gelişimine destek olduğunu belirtiyor. Uzmanlara göre bu bilinçlerin kazanımı çocukluk dönemlerinde çok önemli. Bunun için evcil hayvan beslemek önerilen yöntemlerden. Özellikle kedi, köpek gibi hareketli ve uyumlu olabilen hayvanlar öneriliyor.

Kaynak: Sözcü

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir