Son eklenenler

Kısırkaya Barınağı’nda hayvanların ve yardım için gelen mamaların satıldığı iddiası

kisirkayaSarıyer Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki bir köpeğin kafatasının çatlaması ile tepki gören barınak ile ilgili yeni iddialar gündeme geldi. Hayvan hakları savunucusu Serdar Öztürk yaşananları Vehaber’e anlattı.

Serdar Öztürk öncelikle Sözcü’de yer alan köpeği darp eden işçinin işten atıldığı iddiasını yalanlarken işçinin ücretli izine ayrıldığını belirtti. Ayrıca barınakta hayvan satışının yapıldığını ve yardım amaçlı gelen mamaların da satıldığını belirten Öztürk şunları söyledi;

İŞÇİYE 10 GÜN İZİN VERİLDİ

“Köpeği yaralayan Adem İnce ücretli izine gönderildi. Ayrıca barınakta hayvan satışı yapılıyor ve yardım için gelen mamalar da satılıyor. Bunlarla ilgili elimde telefon kayıtları da var, bunları ispatlamaya hazırım. Birgün barınağı aradım, barınaktaki kişinin ismini sordum, isim vermedi. ‘Çiftliğime 8 tane Alman kurdu lazım’ dedim. Tanesine 900 TL istedi, normal fiyatı 1500 TL’imiş. Benimle böyle bir pazarlık yaptı. Dün de barınağa gittiğimde köpeği yaralayan Adem İnce İle ilgili tutanak tutuluyordu, kağıt imzalatıldı ve 10 gün izinli olduğu söylenildi, o esnada yan odadaydım, veterinerle konuşuyordum.”

Kaynak: VeHaber

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: