Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Kısırkaya Barınağı’nda hayvanların ve yardım için gelen mamaların satıldığı iddiası

Kısırkaya Barınağı’nda hayvanların ve yardım için gelen mamaların satıldığı iddiası

kisirkayaSarıyer Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki bir köpeğin kafatasının çatlaması ile tepki gören barınak ile ilgili yeni iddialar gündeme geldi. Hayvan hakları savunucusu Serdar Öztürk yaşananları Vehaber’e anlattı.

Serdar Öztürk öncelikle Sözcü’de yer alan köpeği darp eden işçinin işten atıldığı iddiasını yalanlarken işçinin ücretli izine ayrıldığını belirtti. Ayrıca barınakta hayvan satışının yapıldığını ve yardım amaçlı gelen mamaların da satıldığını belirten Öztürk şunları söyledi;

İŞÇİYE 10 GÜN İZİN VERİLDİ

“Köpeği yaralayan Adem İnce ücretli izine gönderildi. Ayrıca barınakta hayvan satışı yapılıyor ve yardım için gelen mamalar da satılıyor. Bunlarla ilgili elimde telefon kayıtları da var, bunları ispatlamaya hazırım. Birgün barınağı aradım, barınaktaki kişinin ismini sordum, isim vermedi. ‘Çiftliğime 8 tane Alman kurdu lazım’ dedim. Tanesine 900 TL istedi, normal fiyatı 1500 TL’imiş. Benimle böyle bir pazarlık yaptı. Dün de barınağa gittiğimde köpeği yaralayan Adem İnce İle ilgili tutanak tutuluyordu, kağıt imzalatıldı ve 10 gün izinli olduğu söylenildi, o esnada yan odadaydım, veterinerle konuşuyordum.”

Kaynak: VeHaber

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir