Pazartesi , Ekim 23 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Köpeğinden ayrılmaya dayanamayan yaşlı adam vefat etti

Köpeğinden ayrılmaya dayanamayan yaşlı adam vefat etti

Sibirya’da köpeğini kaybeden ve aylar süren aramaları sonuç vermeyen 77 yaşındaki Vladimir Davidov yaşamını yitirdi.

Foto: Siberian News

 

Sibirya’da insan ve köpekler arasındaki sadık dostluğun tablosu bu kez hüsranla sonuçlandı. Bratsk kasabasında yaşayan Davidov, iki hafta boyunca kaybettiği ve muhtemelen çalındığı düşünülen 11 yaşındaki Alman Kurdu cinsi köpeğini bulmak için her yolu denedi.

Foto: Siberian News

Sosyal medyada da arkadaşını bulmak için çabalayan Davidov, Sibirya soğuğunda sokaklarda ‘Arkadaşımı bulmama yardım edin’ yazılı bir dövizle bekledi. Fakat yaşlı adam, iki hafta süren çabasının ardından kaldırıldığı hastanede 1 Nisan günü hayatını kaybetti.

Bu arada hikâyeden etkilenen sosyal medya kullanıcıları eşini de yakın zamanda kaybeden ve maddi durumu yetersiz olan Davidov’un cenazesi için para toplamaya başladı.

Sosyal medya gönüllülerin ayrıca Davidov’un çabalarını sonuçlandırmak amacıyla köpeğinin durumunu aydınlatmak ve gerçek dostluğun göstergesi olarak’ ikilinin bir anıtını dikmeyi planladıkları kaydedildi.

Kaynak: SputnikNews

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

California ‘petshop’larda satılan hayvanlara kurtarılmış olma şartı getiriyor

New York Times’ın haberine göre, ticari amaçlı hayvan üreticisi ve aracılarına bir darbe olarak, California’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir