Son eklenenler

Antalya’da veliler, hayvansever öğretmeni köpekleri besliyor diye şikayet etti

Antalya’nın Konyaaltı Ortaokulu’nda İngilizce öğretmenliği yapan Nurgül Kaşıkçı, kedi ve köpekleri besliyor diye veliler şikayetçi oldu.

Kaşıkçı, geçen yıl sahipsiz kedi ve köpekler için okul dışına mama ve su koymaya başladı. Veli Canan Karataş ise okul çevresinde sayıları artan köpeklerin tehlike oluşturduğunu savunarak Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve ardından okul yönetimine şikayette bulundu. Yönetim de Kaşıkçı’yı uyararak, okula yakın yerlere mama koymamasını istedi.

Kaşıkçı köpek mamalarını okulun karşısındaki parka bırakmaya başlamasına karşın, veliler tatmin olmadı. Okulun önünde karşılaştıklarında tartışan öğretmen ve veli karakola giderek birbirlerinden şikayetçi oldu.

Öğretmen Kaşıkçı, “Çocuklar ve sokak hayvanları konusunda hassasım. Bunu için zaman ve emek harcıyorum. Maaşımın yarısı ile mama alıyorum” derken, eşi Ulaş Kaşıkçı da “Yardıma muhtaç hayvanlara mama ve su vermekten başka kabahat işlemedik. Eşim bir yıldır her türlü sözlü şiddete uğradı. Şiddet fiziksel aşamaya geçmek üzereyken arkadaşların müdahalesiyle önlendi” diye konuştu.

‘Ben de hayvanseverim, ama…’

Öğretmen Nurgül Kaşıkçı

Kendisinin de ‘hayvansever’ olduğunu söyleyen Karataş ise “Hayvan beslenecek yer okul değildir. Okulun önü kedi köpek kaynıyor. Arabaları mama dolu. Bir keresinde köpek okulun birinci katına kadar çıkmış” dedi.

Önceki gün okul önünde basın açıklaması yapan Türk Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Bünyamin Seçme, son yıllarda eğitim çalışanlarına saldırıların devam ettiğine vurgu yaparak şunları söyledi: “Hayvanları sevmeyen toplumlar diğer varlıkları da sevemezler. Öğretmenleri hedef alan kötü niyetli insanların başvurduğu BİMER ve 147’lerin acilen kaldırılması gerekir. Bu saygısız davranışı protesto ediyoruz.”

Taraflar konuyu adliyeye de taşıyacaklarını söyledi.

Diken- 31/03/2016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: