Çarşamba , Temmuz 26 2017
Ana Sayfa / Haberler / Bilimsel Araştırma İçin Açıldıkları Denizden Köpek Kurtardılar

Bilimsel Araştırma İçin Açıldıkları Denizden Köpek Kurtardılar

KKTC’de TÜBİTAK araştırma projesi çerçevesinde denize açılan bilimadamları, boğulmak üzere olan bir köpeği kurtardı.

Bilimsel Araştırma İçin Açıldıkları Denizde Köpek Kurtardılar

Girne Üniversitesi öğretim görevlisi Kaptan Çağrı Deliceırmak ve Yrd. Doç. Dr. Serkan Sancak, TÜBİTAK araştırma projesi çerçevesinde araştırma gemisi ile denize açıldıkları esnada denizin ortasında boğulmak üzere bulunan bir köpeği kurtardı. Şanslı hayvan Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde tedavi altına alınırken durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Girne Üniversitesi iki öğretim görevlisi, Girne Yılan Adası açıklarında bir proje üzerinde çalıştığı esnada kendilerine doğru yüzmeye çalışan bitkin bir köpekle karşılaştı. Köpeği boğulmaktan kurtaran iki araştırma görevlisi, hayvanı tekneye alarak hastahaneye kaldırılması için yardımcı oldu. İki eğitim görevlisi, ilk etapta gereken müdahaleleri teknede yaptıktan sonra Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nden bir ambulans isteyerek köpeğin hastaneye kaldırılarak tedavi edilmesini sağladı. Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesinde ilk kontrolleri gerçekleştirilen köpeğin durumunun iyi olduğu bildirildi.

SANCAK: DURUMUNUN İYİ OLMASINDAN DOLAYI MUTLUYUZ

Yrd. Doç. Dr. Serkan Sancak, denizdeki çalışmaları esnasında yüzmeye çalışan bitkin bir köpek bulduklarını belirterek, sağlık durumunun iyi olmasından dolayı mutlu olduklarını kaydetti. Sancak, Deliceırmak’la birlikte bir proje kapsamında aylık seferlerini gerçekleştirirken Girne Yılan Adası’nın 2 mil açıklarında canlı bir köpek ile karşılaştıklarını aktararak olayı şöyle anlattı:

“Araştırma için çıktığımız seferde Girne Yılan Adası’nın 2 mil açıklarında denizin üzerinde teknemize doğru yüzen bir canlı olduğunu fark ettik. Teknemize yaklaştığında yüzen canlının köpek olduğunu fark ederek derhal teknemize aldık. Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ni arayarak ambulans istedik ve karaya çıktığımızda Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi yetkilileri korkmuş ve yorulmuş köpeği ambulansa bindirerek Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne götürdüler. Yapılan kontroller sonrasında köpeğin durumunun iyi olduğunu öğrenmenin mutluluğu içindeyiz.”

haberler.com

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir