Son eklenenler

300 Sokak Köpeğine Çocuğu Gibi Bakıyor

Hayvansever 300 Sokak Köpeğine Çocuğu Gibi Bakıyor

OTELLERDEN YEMEK TOPLUYOR

Çakırlar Mevkii’nde ormanlık alanda kendi çabalarıyla kurduğu hayvan barınağında 300’ün üzerinde sokak köpeğinin bakımıyla ilgilenen Filiz Kayatepe, kendi aracıyla otellerden yemek artığı topladı.

“DÜNYANIN HİÇBİR ŞEYİNE DEĞİŞMEM”

‘Çocuklarım’ dediği sokak köpeklerini besliyor. Köpekleri ile birlikte yaşadığını, günlük otel ve restoranlara giderek yemek artıklarını aldığını vurgulayan Kayatepe, şöyle dedi: “Beni gördükleri zaman gösterdikleri sevgiyi dünyanın hiçbir şeyine değişmem. Onlar acı çeken hayvanlar. Kimisi şiddet kurbanı, kimisi tecavüz mağduru. Tek isteğim artık acı çekmemeleri. Bunun için çalışıyorum.”

“İNSANLIĞA SİTEM EDİYORUM”

Barınakla ilgili her ayrıntıyla tek başına ilgilendiğini, yemek artıklarını kendisinin topladığını, köpeklerin bakımı ilacı ve tedavileriyle bizzat ilgilendiğini söyleyen Kayatepe, “İnsanlığa sitem ediyorum” diyerek tepkisini dile getirdi. Kayatepe, “Benim üstümdeki yük bu kadar fazla ise bunun sebebi insanlardır, sokakta yaşamaya mecbur bırakılan köpekler değildir” dedi.

“YILLAR İÇİNDE SAYIMIZ 300’Ü BULDU”

Kayatepe, sözlerimi şu şekilde tamamladı:

“Böyle bir barınak kurma kararı vermem 4 yıl önceye dayalı. Eşim hayatta iken sokakta yaralı bir kedi buldum. Bakımını üstlendim. Ardından bir başka kedi denk geldi onu da yanıma aldım. Ardından bir köpek derken apartman katındaki evimden çıkarak, bahçeli bir eve yerleşme zorunda kaldım. Eşim ve oğlum da mücadelemde büyük destek oldu. Eşim hayatını kaybettikten sonra, oğlum ve kardeşimin desteğiyle çocuklarıma bakmaya devam ettim. Her geçen gün sokağa bırakılan işkence gören dövülen köpeklerle barınağım doldu taştı. Yıllar içinde sayımız 300’ü buldu.”

haberler.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: