Salı , Temmuz 25 2017
Ana Sayfa / Haberler / Güvenlik güçlerine “dedektör köpek” desteği

Güvenlik güçlerine “dedektör köpek” desteği

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar sırasında arama tarama faaliyetlerinde kullanılan dedektör köpekler, güvenlik güçlerine çalışmalarında büyük katkı sunuyor.

Güvenlik güçlerine 'dedektör köpek' desteğiİkizce Komando Tabur Komutanlığı emrindeki silah-patlayıcı dedektör köpekleri “Buhar” ve “Hüzün” de güvenlik güçlerine çalışmalarında katkı sağlıyor.

Teröristlerce başta karayolu olmak üzere farklı noktalara yerleştirilen el yapımı patlayıcılar ve mayınlar, güvenlik güçlerince sürdürülen yol arama tarama faaliyetlerine katılan Golden Retriever cinsi köpekler sayesinde tespit ediliyor.

Şırnak-Cizre D-400 karayolunun Toptepe köyü mevkisinde sabah yol kontrolü sırasında “Buhar” ve “Hüzün”, teröristlerce menfeze yerleştirilen 6 piknik tüpü ile desteklenen el yapımı patlayıcı düzeneğini tespit etmiş, bomba imha uzmanlarınca yapılan incelemenin ardından patlayıcı etkisiz hale getirilmişti.

AA

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir