Salı , Temmuz 25 2017
Ana Sayfa / Haberler / Sur’da savaş ortamından kurtarılan kedi ve köpekler İstanbul’da!

Sur’da savaş ortamından kurtarılan kedi ve köpekler İstanbul’da!

Sur’da savaş ortamında birçok hayvan aç ve sakat kalırken birçok hayvan da yaşamını yitirdi. Zuhal Arslan isimli hayvan hakları savunucusu sosyal medyada kurduğu grup ile 100 kedi ve 20 köpeği kurtarıp İstanbul’a getirdi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşayan bazı hayvanlar, hayvan hakları savunucusu Zuhal Arslan tarafından İstanbul’a getirildi. Sur’daki savaş ortamında yanan, kör kalan, sakat kalan hayvanlara öncelik verildi. Hayvanların Sur’dan getirilmesi için hayvan hakları savunucusu Zuhal Arslan sosyal medyada grup kurdu. Kurulan gruba diğer hayvan hakları savunucuları destek oldu. Sur’a 2 araç gönderildi, ilk önce 60 kedi, 10 köpek getirildi ardından 40 kedi ve 10 köpek daha getirildi.

SESTEN KORKUYORLAR

Zuhal Arslan yaptığı açıklamada Sur’da hayvanların ciddi stres altında olduğunu belirtirken, sese karşı ciddi şekilde duyarlı olduklarını açıkladı. Hayvanların silah seslerinden bomba seslerinden dolayı sesten korktukları öğrenildi.

YUVALANDIRILACAKLAR

Kedi ve köpekler Sancaktepe’deki kiniğin de aralarında olduğu 7 merkezde tedavi edilmesinin ardından kısırlaştırıldı. Tedavi edilen hayvanların yuvalandırılacağı öğrenildi.

vehaber.org

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir