Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Yerel hayvan koruma görevlileri kimlik kartlarını aldı

Yerel hayvan koruma görevlileri kimlik kartlarını aldı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Antalya Şube Müdürlüğü tarafından eğitim programına katılan 20 kişiye, Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Kimlik Kartı Belgesi ve yeleği teslim edildi. Etkinlikte sokak hayvanları için mama ve su kabı da dağıtıldı.

Aydın Kanza Parkı’ndaki programa Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Antalya Şube Müdürü Mustafa Tuğrul Şahin, Antalya Hayvan Dostları Derneği Başkanı Jale Ünsal’ın yanı sıra birçok hayvansever katıldı.

Her canlının hayatını refah içinde geçirmeye hakkı olduğunu belirten Doğa Koruma ve Milli Parklar Antalya Şube Müdürü Mustafa Tuğrul Şahin, Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında rahat yaşamalarını, iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek ve acı çekmelerini önlemek amacıyla her türlü çalışmanın yapıldığını söyledi. Geçen yıl bakımevlerinde 8 bin köpek ve 2 bin 200 kedinin işlem gördüğünü dile getiren Şahin, “8 bin köpek aşılanmış, 6789’u kısırlaştırılmış ve 1662’si sahiplendirilmiştir. Uygun yerlere beslenme ve su kapları konulmuş kedi ve kuş evleri yapılmıştır. Bu doğayı bu ortamı birlikte paylaşmak zorundayız. Hayvanları mutsuz olan bir kentin vatandaşları da mutsuz olur” diye konuştu.

3 yıl önce oğluna aldığı bir köpek sayesinde hayvanlara duyarlılığının daha da artığını belirten Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu ise “Özellikle evcil hayvanlar konusunda sahiplenmenin artmasını ve Antalya’nın da hayvan dostu kentler arasında olmasını temenni ediyorum. Milli Parklarımızda sadece kentte yaşayan hayvanların değil, doğal yaşamdaki hayvanlarında mağdur olmaması için yiyecek dağıtıp farkındalık yarattı. Kimlik kartını alan hayvan severleri tebrik ediyorum” dedi.

Hayvan koruma konusunda faydalı hizmetler yapmış kişiler arasından eğitim programına katılan 20 kişiye Vali Yardımcısı Cevheroğlu ile Şube Müdürü Mustafa Tuğrul Şahin tarafından Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Kimlik Kartı Belgesi ve yeleği teslim edildi. Etkinliğin sonunda sokak hayvanları için mama ve su kabı dağıtıldı.

DHA

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir