Son eklenenler

Yerel hayvan koruma görevlileri kimlik kartlarını aldı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Antalya Şube Müdürlüğü tarafından eğitim programına katılan 20 kişiye, Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Kimlik Kartı Belgesi ve yeleği teslim edildi. Etkinlikte sokak hayvanları için mama ve su kabı da dağıtıldı.

Aydın Kanza Parkı’ndaki programa Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Antalya Şube Müdürü Mustafa Tuğrul Şahin, Antalya Hayvan Dostları Derneği Başkanı Jale Ünsal’ın yanı sıra birçok hayvansever katıldı.

Her canlının hayatını refah içinde geçirmeye hakkı olduğunu belirten Doğa Koruma ve Milli Parklar Antalya Şube Müdürü Mustafa Tuğrul Şahin, Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında rahat yaşamalarını, iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek ve acı çekmelerini önlemek amacıyla her türlü çalışmanın yapıldığını söyledi. Geçen yıl bakımevlerinde 8 bin köpek ve 2 bin 200 kedinin işlem gördüğünü dile getiren Şahin, “8 bin köpek aşılanmış, 6789’u kısırlaştırılmış ve 1662’si sahiplendirilmiştir. Uygun yerlere beslenme ve su kapları konulmuş kedi ve kuş evleri yapılmıştır. Bu doğayı bu ortamı birlikte paylaşmak zorundayız. Hayvanları mutsuz olan bir kentin vatandaşları da mutsuz olur” diye konuştu.

3 yıl önce oğluna aldığı bir köpek sayesinde hayvanlara duyarlılığının daha da artığını belirten Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu ise “Özellikle evcil hayvanlar konusunda sahiplenmenin artmasını ve Antalya’nın da hayvan dostu kentler arasında olmasını temenni ediyorum. Milli Parklarımızda sadece kentte yaşayan hayvanların değil, doğal yaşamdaki hayvanlarında mağdur olmaması için yiyecek dağıtıp farkındalık yarattı. Kimlik kartını alan hayvan severleri tebrik ediyorum” dedi.

Hayvan koruma konusunda faydalı hizmetler yapmış kişiler arasından eğitim programına katılan 20 kişiye Vali Yardımcısı Cevheroğlu ile Şube Müdürü Mustafa Tuğrul Şahin tarafından Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Kimlik Kartı Belgesi ve yeleği teslim edildi. Etkinliğin sonunda sokak hayvanları için mama ve su kabı dağıtıldı.

DHA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: