Çarşamba , Eylül 20 2017
Ana Sayfa / Sağlık / ABD’de köpeğe diş teli takıldı

ABD’de köpeğe diş teli takıldı

“Köpeğe diş teli takılır mı?” demeyin. ABD’nin Michigan eyaletindeki Spring Lake kentinde The Harborfront Hayvan Hastanesi’nde tedavi gören Golden Retriever cinsi Wesley isimli köpeğe, diş teli takıldı.

Cumartesi günü hastanenin Facebook hesabından paylaştığı fotoğraf, şu sözlerle paylaşıldı: “Şubat, ulusal hayvan ağız sağlığı ayı. Biz de en yakın arkadaşlarınızın ağız sağlığının önemini sizlere hatırlatmak istedik.” Hastanenin paylaştığı bu kare 280 binden fazla paylaşıldı.

Klinik veterinerlerinden ‘hayvan dişçisi’ olarak anılan Dr. James Moore’un kızına ait olan Wesley’nin sahibi Molly Moore, “Wesley ağzını tamamen kapatıp yediklerini çiğneyemiyordu. Dişlerindeki ağrıdan oyuncaklarıyla da oynamayı bırakmıştı. Yemek yiyemediği için kilo vermeye başladı” şeklinde konuştu.
Wesley’e 19 Şubat’ta takılan diş tellerinin bu hafta çıkartılması öngörülüyor.
Molly, tellerine zarar vermesin diye tüm Wesley’den tüm oyuncaklarını sakladıklarını söylüyor.
Hayvanların oral prosedürlerini gerçekleştiren Dr.James Moore, birbirinden ilginç vakalar gördüğünü belirtiyor.
Ağız ve diş sorunlarının, köpeklerde çok önemli sağlık sorunlarına yol açtığı biliniyor.
Sözcü

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Boğma tasma ve dikenli tasmalar

Boğma tasma ve dikenli/çivili tasmalar, eski usül köpek eğitiminde sıklıkla kullanılan eğitim tasmalarıydı. Boğma tasmalar, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir