Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Büyükçekmece’ye 4.500 kapasiteli barınak

Büyükçekmece’ye 4.500 kapasiteli barınak

Büyükçekmece’de, özellikle yağışlı ve soğuk havalarda ölüme terk edilen sokak köpekleri için 4 bin 500 kapasiteli barınak yaptırıldı.

4 bin 500 sokak köpeği sıcak yuvaya kavuştuBüyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi halen 4 bin 500 civarında sokak köpeğini barındırıyor. Barınakta bütün hayvanların kısırlaştırılma, aşılanma ve beslenme ihtiyaçları aksamadan karşılanıyor. Kış mevsimi öncesinde de barınaktaki Köpeklerin daha sıcak ve sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sürdürebilmeleri için kulübelerin tamamı yenilendi. Barınaktaki yaklaşık 120 köpek, kronik rahatsızlıkları sebebiyle sürekli tedavi altında tutuluyor. Büyükçekmece Belediyesi Veteriner İşleri Şefliği ekipleri, vatandaşlardan gelen ihbarları da değerlendiriyor. Ekipler, barınağa getirilen sokak hayvanlarının tedavisini yapıyor. Tedavinin ardından  sokak hayvanları kısırlaştırılıyor.

CİHAN

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir