Pazartesi , Ekim 23 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / 34 kedinin katilini bulana 5 bin sterlin ödül

34 kedinin katilini bulana 5 bin sterlin ödül

Güney Londra’nın Croydon bölgesindeki seri kedi katilini bulmak için para ödülü kondu.

Geçen yıl öldürülen kedilerden Ukiyo
Geçen yıl öldürülen kedilerden Ukiyo

Geçtiğimiz hafta aynı bölgede iki kedinin daha kafalarının kesilerek öldürülmesi üzerine polis soruşturmasını derinleştirirken, evde kedi besleyen aileleri de uyardı. İki yıl içinde seri katil tarafından öldürüldüğüne inanılan kedi sayısının 34’ü bulması üzerine polis, kedilerin evden çıkarılmamasını istedi.

Öte yandan ülkede faaliyet gösteren hayvan hakları örgütü PETA da harekete geçti. Seri kedi katilini ihbar edene 5 bin sterlin ödül koyan örgütün yetkililerinden Kristy Henderson BBC’ye konuştu. Kedileri öldüren şahsın hafife alınmaması gerektiğini söyleyen Henderson, “İşlenen suçlar çok ciddi ve bu şahıs sadece hayvanlar için değil, insanlar için de çok tehlikeli” dedi. Hayvan haklarından sorumlu bir başka örgüt RSPCA’da son olaylarla birlikte örgüt olarak polisle çalışmaya başlanıldığını kaydetti.

İngiltere’nin ünlü müzik gruplarından The Wamp’ın gitaristi  James Mcvey de twitter üzerinden yaptığı paylaşımda seri kedi katilini bulanı tatille ödüllendireceğini açıkladı.

Bundan bir süre önce de aynı bölgede bir kedinin öldürülmesinden sonra konu uzmanlar tarafından da ele alınmıştı. Basına açıklamalarda bulunan Birmingham Üniversitesi Kriminoloji Bölümü öğretim üyesi Dr. Adam Lynes, seri katillerin bir canlıyı öldürmekten zevk aldıklarını ve buna bağımlı hale geldiğini söylemişti.

Dr. Lynes, “Seri katil bağımlı hale geldikten sonra öldürmeye doymaz. Ölüm esnasında onlar zevk ve acıyı birlikte hisseder. Şimdi bu kedi katili  öldürmeye devam edecektir. Hep daha fazla kedi öldürecektir. Bu kişi veya kişiler yakalanmadığı sürece ölümler devam edecektir. Hatta bu seri katil dönüşüm yaşayarak insanları da aynı şekilde kendine hedef seçebilir” demişti.

LondraGazete

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

California ‘petshop’larda satılan hayvanlara kurtarılmış olma şartı getiriyor

New York Times’ın haberine göre, ticari amaçlı hayvan üreticisi ve aracılarına bir darbe olarak, California’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir