Salı , Temmuz 25 2017
Ana Sayfa / Haberler / Engelsiz Sevgi Projesi başladı

Engelsiz Sevgi Projesi başladı

Büyükşehir Belediyesi, engelli hayvanları sahiplendirmek için ‘Engelsiz Sevgi Projesi’ni hayata geçirdi. Türkiye’ye örnek proje ile 125 engelli köpek yeni bir yuvaya kavuşacak.

eAntalya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü ile Akdeniz Üniversitesi Hayvanseverler Derneği çeşitli kazalar sonrası engelli kalmış sahipsiz köpekler için örnek bir proje başlattı. 7/24 hizmet veren tam donanımlı hayvan ambulansı ile yaralı hayvanlara anında müdahale eden Büyükşehir Belediyesi, sakat kalan hayvanların bakımını Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Barınağı’nda yapıyor. Büyükşehir Belediyesi, barınakta kalan 125 engelli köpeği sahiplendirmek ve sıcak bir yuvaya kavuşturmak için hayvansever üniversite öğrencileri ile Engelsiz Sevgi Projesi’ne imza attı. Üniversite öğrencilerinin fotoğraflarını çektiği engelli köpekler için sahiplendirme ilanları hazırlandı. Şehrin farklı noktalarında yayınlanacak ilanlarla engelli hayvanlara dikkat çekilerek, yeni bir yuvaya kavuşmaları sağlanacak. Sahiplenilen köpeğin bir yıllık bütün aşıları ücretsiz olarak karşılanırken, deri tasma hediye edilecek.

Büyükşehir Belediyesi Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Bakımevi’nden köpek sahiplenmek isteyenler haftanın her günü 14:00-16:00 saatleri arasında bakımevini ziyaret edebilir.

Gerçek Alanya

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir