Salı , Temmuz 25 2017
Ana Sayfa / Haberler / Can dostları için kentin dört bir yanına yuva

Can dostları için kentin dört bir yanına yuva

Manisa’da Aktif Felsefe Derneği üyeleri, kış günlerinde sıcak bir yuva ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kedi ve köpek evleri yaparak kentin birçok noktasına yerleştirdi.

1Gönüllüler tarafından yapılan 35 kedi ve köpek evi hemen sahiplerini buldu. Kedi ve köpekler, mamaların bulunduğu maket evlere girerek karınlarını doyurdu, sıcak yuvaya kavuştu. Aktif Felsefe Derneği Başkanı Emel Tokuyan, insanların dünyada bütün canlı varlıklarla birlikte yaşadığını belirterek şöyle dedi:

“Şehirleşme tarzımız canlılara yaşanacak yer bırakmıyor. Onların yaşam hakkına da saygı duymamız gerekiyor. Kedi köpek evlerini Manisa’da değişik noktalara bırakıyoruz. 35’i elimizde hazır. 15’inin de yapımı gönüllülerimiz tarafından sürüyor. Her bir yuva için mama, su ve mama kaplarını hazırladık. Halkımızın da sahip çıkmasını bekliyoruz. Bizim yaptığımız çok küçük bir destek. Yunus Emre ve Şehzadeler Belediyesi ile görüşmeler yaptık. Daha sonrasında kalıcı barınaklar yapacaklarını söylediler. Toplumda duyarlılıklar birlikte olunca önem kazanıyor.”

Tokuyan, herkesi bu konuda duyarlı olmaya ve evlerinin önüne küçük yuvalar yerleştirmeye davet etti.

Çağdaş Ses

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir