Salı , Temmuz 25 2017
Ana Sayfa / Haberler / İşkencecilere karşı belediye teyakkuzda

İşkencecilere karşı belediye teyakkuzda

“Köpek benim değil mi istediğim gibi gezdiririm” diyerek aracına bağladığı hayvanı sürükleyen adam Yenimahalle Belediyesi’ni harekete geçirdi. Kurulan özel ekip sürekli denetim yapacak.

ilke-kareYenimahalle sınırlarındaki Batıkent Yıldırım Sanayi Sitesi’nde yaşanan ve hayvanseverleri ayağa kaldıran işkence olayının ardından Kangal cinsi köpeğini sokak sokak sürükleyen kişi belediye tarafından ikna edilmeye çalışılıyor. Yenimahalle Belediyesi yetkilileri, sahibinin izni olmadan herhangi bir girişimde bulunamayacaklarını belirtirken, köpeğin de bir an önce kurtarılması gerektiğini vurguladı. Köpeği tedavi etmek isteyen belediye yetkilileri, köpek sahibiyle irtibata geçmeye çalışıyor.

ÖZEL EKİP ÇIKARILDI
Yenimahalle Belediye Başkanlığı’nın SABAH Ankara’ya verdiği bilgilerde, olayın ardından gerekli çalışmaların başlatıldığı ancak henüz yaralı köpeğin sahibinden alınamadığı ifade edildi. Köpeğin canını kurtarmak için her türlü yasal yolu deneyeceklerini kaydeden yetkililer, “Belediyemiz bünyesinde bu amaçla özel bir ekip kuruldu. Yenimahalle sınırları içinde bu tür olayların bir daha yaşanmaması için gerekli denetimleri yapacaklar” şeklinde konuştu.

Köpeği belediye almak istiyor
Hayvanseverleri ayağa kaldıran ve görüntüleriyle vicdanları yaralayan olayla ilgili teyakkuza geçtiklerini belirten Yenimahalle Belediyesi yetkilileri, yaralı hayvanla ilgili olarak sahibiyle görüşme yapacaklarını ve belediyenin veteriner kliniğinde tedavi edilmesini isteyeceklerini belirtti. Sahibinin ruh halinin de görüntülerden anlaşıldığını ifade eden yetkililer, “Olayın hemen ardından çalışmaları başlattık ancak sahibiyle henüz irtibat kuramadık. Belediye olarak bu tür olayların tekrar yaşanmaması için her türlü önlemi alıyoruz. Belediyemiz bünyesinde özel bir ekip oluşturduk. Bu ekip sürekli olarak denetim yapacak” dedi.

Sabah

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir