Son eklenenler

Mahkeme: Köpek siteden kovulamaz

Antalya’da bankacı Özgü Korkanç’a ait Cocker cinsi ‘Kiraz’ adlı köpeğin tahliyesi için açılan davada mahkeme, site yöneticisi Necip Erdal Erdoğant’ın talebini reddetti.

11Konyaaltı İlçesi Uluç Mahallesi’nde Güneykent Sitesi A Blok’ta oturan 27 yaşındaki Özgü Korkanç’ın yaklaşık 3 yıldır beslediği köpeği ‘Kiraz’ın tahliyesi için site yönetimi tarafından Antalya 4’üncü Sulh Hukuk Mahkemesi’ne dava açıldı. Köpeğin havladığı, sitenin içine çişini yaptığı, çocukları korkuttuğu, ağaçların köklerine zarar verdiği şikayetleriyle açılan davada mahkeme karar verdi. Mahkeme, “Davayı Güneykent Sitesi Yönetimi adına açan Necip Erdal Erdoğant’ın tapu kaydı incelenmesinde kat maliki olmadığı bu tür davayı açabilmesi için kendisine kat malikleri kurul kararı ile açıkça yetki verilmiş olması gerekli olduğundan, aktif dava ve husumet ehliyeti bulunmadığından reddine karar” diyerek site yönetiminin talebini reddetti.

Sevinçten ağladı
Kiraz’ı annesinin hediye ettiğini belirten Özgü Korkanç, evde beslediği köpeğinin, site bahçesini kirletmediğini, çişini site bahçesi dışında yaptırdığını anlattı. Bu konularda çok duyarlı davrandığını dile getiren Korkanç, “Karar nedeniyle çok mutluyum” dedi. Davayı kaybetmesi halinde 17 yıldır oturdukları evden taşınmak zorunda kalacağını belirten Korkanç, kararın ardından sevinçten ağladığını da dile getirdi.

Bu emsal karar oldu
Kiraz’ın tahliyesi davasında Özgü Korkanç’ın avukatlığını üstlenen Alev Ersan ise site yönetimi tarafından site içerisinde evcil hayvan beslenmemesi yönünde bir karar olmadığını, site sakinlerinden imza toplanmadan dava açılması nedenleriyle talebin reddedildiğini söyledi. Ersan, “Yönetici site sakinlerinin bilgisi haricinde böyle bir dava açmış. Site sakinlerinden izin alınmamış ve kimse Kiraz’dan şikayetçi olmamış. Böyle davalar açısından emsal gösterilebilecek bir karar oldu” dedi.

DHA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: